Jak prawidłowo oczyszczać skórę twarzy?

Jeśli chcesz wyglądać młodo przez długie lata, musisz prawidłowo oczyszczać skórę twarzy każdego dnia. Żadnym usprawiedliwieniem nie jest to, że się nie malujesz. Na każdej buzi, zarówno tej pokrytej fluidem i pudrem, jak i tej bez makijażu, przez cały dzień zbierają się zanieczyszczenia, które pozostając na niej zbyt długo, są nie tylko niehigieniczne, ale także przyspieszają proces starzenia się skóry. Płyn micelarny, żel oczyszczający do twarzy, tonik czy chusteczki do demakijażu to podstawowe kosmetyki, których trzeba używać każdego dnia.

Największą krzywdę skórze twarzy wyrządzasz, gdy wieczorem idziesz spać i nie zmywasz makijażu. Skóra nie jest w stanie zregenerować się, bo to czyni tylko wówczas, gdy jest czysta, a ty odpoczywasz. Równie wielkim grzechem jest nieprawidłowe oczyszczanie skóry. Jeśli umyjesz ją zwykłym mydłem, zniszczysz jej system ochronny, jakim jest chociażby płaszcz lipidowy skóry. Doprowadzisz także do jej nadmiernego wysuszenia, a to doskonały krok w kierunku pogorszenia się ogólnej kondycji skóry. Kolejnym wielkim błędem może być niewłaściwy dobór kosmetyków, dlatego przyjrzyjmy się, czego warto używać.

Jak oczyszczać skórę twarzy?

Pierwszą fazą oczyszczania buzi jest dokładny demakijaż. Trzeba dokładnie usunąć wszelkie pozostałości cieni do powiek, tuszu do rzęs, fluidu, różu, pudru i innych kosmetyków. Usuwając makijaż, trzeba to robić aż do momentu, gdy płatek kosmetyczny po przetarciu oka czy policzka będzie czysty. Dopiero wówczas mamy pewność, że wszelkie kosmetyki kolorowe zniknęły z powierzchni skóry.

Kolejnym krokiem jest właściwe mycie twarzy. Do tego celu najlepszym kosmetykiem jest żel oczyszczający do twarzy. Ponieważ niemal każda cera ma jakieś problemy, to taki żel należy dobierać właśnie pod ich kątem. Zatem dla skóry dojrzałej idealny będzie żel ujędrniający. Skórę suchą należy myć żelem nawilżającym. Specjalny żel do mycia twarzy dedykowany jest cerze trądzikowej.

Po dokładnym oczyszczeniu twarzy trzeba już tylko pamiętać o zadbaniu o właściwe pH skóry. Tak przygotowana skóra jest gotowa na przyjęcie preparatów odżywiających i regenerujących.

Żel oczyszczający do twarzy i co jeszcze?

W zestawie kosmetyków do codziennego oczyszczania twarzy powinny znaleźć się płyny micelarne i to zarówno te jednofazowe, jak i dwufazowe, bo tylko te ostatnie poradzą sobie z makijażem wodoodpornym. Na co dzień można śmiało korzystać z płynów jednofazowych.

Właścicielki cery suchej i normalnej mogą oczyszczać twarz mleczkiem kosmetycznym. Osoby o tłustej lub trądzikowej cerze nie powinny jednak używać takich preparatów, bo w ich przypadku może dojść do zablokowania porów.

Znacznie bezpieczniejszy jest żel do mycia twarzy, który można dobrać do każdego rodzaju cery. Na półce w łazience powinien znajdować się także tonik, ułatwiający utrzymanie właściwego pH na powierzchni skóry.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna