Mezoterapia na cellulit – czy warto się jej poddać?

Cellulit, czyli tak zwana skórka pomarańczowa to zmora wielu kobiet na całym świecie, wygląda nieestetycznie i zaburza pewność siebie. Tak naprawdę nie ma zasady, która określałaby najbardziej narażony typ budowy ciała – może dotknąć każdego. Oczywiście można podjąć pewne działania zapobiegające w domowym zaciszu, lecz zazwyczaj z dość marnym skutkiem. Najbardziej zasadne okazuje się skorzystanie z dobrodziejstwa mezoterapii igłowej na cellulit. Warto dowiedzieć się, na czym dokładnie to polega.

Mezoterapia na cellulit

Główną czynnością, którą wykonuje się w zakresie mezotorapii na cellulit jest wstrzyknięcie pod skórę składników aktywnych. Do tego celu wykorzystuje się cienkie, specjalistyczne igły, a celem jest przywrócenie skórze możliwie najlepszej kondycji. U źródła powstawania cellulitu może leżeć wiele przyczyn, tak naprawdę nie ma znaczenia wiek, ani wygląd ciała. Problem ten dotyczy zarówno kobiet otyłych, jak i sztucznych, przed ciążą, jak i po niej. Dość duże znaczenie może mieć genetyka, oraz problemy z krążeniem, czy nadmiar estrogenu w organizmie. Przeprowadzona mezoterapia na cellulit może przynieść znaczną poprawę, dlatego warto skorzystać z tego zabiegu jak najszybciej. W newralgiczne miejsca wstrzykuje się mieszanki najlepszych składników odżywczych, w tym między innymi witaminy, aminokwasy, czy mikroelementy. Ich zadaniem jest znaczna poprawa metabolizmu oraz pobudzenie produkcji elastyny i kolagenu. Zapewniają one bowiem elastyczność i gładkość skórze. Ponadto wskazane substancje sprawiają, że pogłębia się poziom nawilżenia i odżywienia naskórka w miejscach dotkniętych cellulitem. W zależności od poziomu wystąpienia problemu z „pomarańczową skórką” można się go pozbyć całkowicie, lub sprawić, że stanie się niemal niewidoczny.

Postępowanie po zabiegu mezoterapii na cellulit

Mikronakłucia, które są podstawą wykonania mezoterapii na cellulit powodują powstawanie kontrolowanych reakcji zapalnych. Z uwagi na fakt, że dochodzi do przerwania ciągłości naskórka, należy przestrzegać kilku zasad po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej. Mezoterapia na cellulit jest niewątpliwie skuteczna i nie powoduje problemów zdrowotnych. Należy jednak ograniczyć niektóre aktywności, na przykład unikać ekspozycji wybranych części ciała na słońcu. Niewskazane są również wizyty w solarium przez co najmniej cztery tygodnie po przeprowadzeniu zabiegu. To samo dotyczy domowych zabiegów pielęgnacyjnych, czyli peelingów, depilacji i tym podobnych. Tutaj wystarczy siedmiodniowa wstrzemięźliwość. Przydatne jednak dla ukojenia skóry jest stosowanie kremów ochronnych, nawilżających i regenerujących. Jak widać nie ma konieczności rezygnacji z wielu czynności, jednak ostrożność jest obowiązkowa. Tylko w ten sposób uniknąć można przykrych konsekwencji dla części ciała poddanych zabiegowi. Mezoterapia na cellulit najczęściej jest wykonywana w serii od trzech do czterech wizyt, czas odstępu między poszczególnymi powinien wynosić około trzech tygodni. Ewentualne powtórzenie cyklu od nowa może nastąpić najwcześniej po półrocznej przerwie.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna