Co robić z siwymi włosami? Podpowiadamy najlepsze rozwiązania!

Siwe włosy są jak znamię – u wielu osób są powodem do kompleksów i złego samopoczucia. Jest kilka sposobów, jak radzić sobie z siwymi włosami. Metody, jak to w życiu bywa, dzielą się na te szybkie lub tanie i na nieco bardziej wyszukane, albo skomplikowane. Siwe włosy w młodym wieku można zwyciężyć – wystarczy trochę cierpliwości i odpowiednich kosmetyków lub preparatów. Zajrzyj do naszego zestawienia i wybierz swój idealny sposób na siwe włosy!

Koloryzacja siwych włosów

Jeśli już szukamy sposobu jak ukryć siwe włosy, to najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest koloryzacja. Maskowanie siwienia jest oczywiście rozwiązaniem krótkoterminowym – ukrywa się skutek, a nie walczy z przyczyną takiego stanu rzeczy. Siwe włosy u kobiet częściej maskowane są farbą, a niżeli siwe włosy u mężczyzn – panowie nie czują się komfortowo, decydując się na zmianę koloru.

Jaki kolor na siwe włosy?

No cóż, z siwymi włosami można żyć i co ciekawe najlepiej sprawdzają się te kosmetyki, które podkreślają i upiększają siwe włosy, niż je maskują. Kobiety chętnie sięgają po farby o kolorze srebrnym, platynowym czy białym, które cudownie pokrywają siwe włosy i gwarantują trwały, bardzo piękny efekt. Z tego rozwiązania korzystają jednak często kobiety powyżej 50 roku życia. Czy jest jakaś alternatywa dla siwych włosów w młodym wieku? Tak! Zwalcz siwe włosy z GR-7 !

Fot. Efekty stosowania GR-7 na siwe włosy

GR-7 Professional, czyli jak odwrócić siwienie włosów

Choć dla niektórych to nieprawdopodobne, siwe włosy u mężczyzn i kobiet w każdym wieku mogą powrócić do swojego naturalnego koloru. Oczywiście, nie dzieje się to z dnia na dzień, ale po pełnej kuracji preparatem na siwe włosy GR-7 Professional, jest to możliwe. Jak to działa? Otóż za siwienie włosów odpowiada melanina, zawarta w komórkach naszej skóry. Wraz z wiekiem jej ilość maleje, a przez to, włosy tracą naturalny kolor i stają się szare i nieładne.

Fot. GR-7 na siwe włosy, prawdziwe efekty

GR-7 Professional to preparat na siwe włosy, którego formuła została oparta na mieszance ziół. Ich działaniem jest stymulowanie do wytwarzania się melaniny w skórze głowy. Dzięki temu przez koło miesiąc od nakładania tego środka, włosy powracają do pierwotnej barwy (najpierw stają się bladozłote). Etap przywracania trwa 28 dni, przez ten czas płyn na siwe włosy nakłada się 2 razy na dobę, ograniczając mycie głowy. Druga faza to podtrzymanie zadowalającego efektu – wtedy GR-7 Professional nakłada się zaledwie raz w tygodniu.

Co na siwe włosy?

Pielęgnacja siwych włosów znacznie ułatwia pogodzenie się z ich obecnością. Niestety, zła higiena życia oraz uwarunkowania genetyczne mocno przyspieszają siwienie włosów. W trakcie zwalczania skutków siwienia warto dbać o włosy, korzystając z dobrych kosmetyków. Warto polecić między innymi płyn na siwe włosy firmy Kerastase, który je wygładza, zmiękcza i nadaje im połysku. Także firma Schwarzkopf wypuściła serię preparatów na siwe włosy z koenzymem Q10, który je dodatkowo wzmacnia i odżywia. Seria Excellium sprawia, że włosy są sprężyste, mają wspaniałą objętość i doskonale się układają. Choć to dziwnie zabrzmi, odpowiednio pielęgnowane siwe włosy mogą wyglądać zdrowo i … młodo!

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 4.5]
Informacja prawna