Meble na wymiar – poznaj ich najważniejsze zalety

Aranżację swojego mieszkania można oprzeć na gotowych propozycjach meblarskich, których pełne są katalogi producentów. Istnieje jednak sposób na to, aby sprytniej wykorzystać swoją przestrzeń, a do tego móc poszczycić się bardzo oryginalnymi meblami, które można dowolnie dopasować do swoich preferencji i gustu. Jakie są zalety mebli przygotowywanych na wymiar?

Meble na wymiar – rozwiązanie dopasowane do potrzeb

Meble na zamówienie mają olbrzymią przewagę nad meblami gotowymi szczególnie w kwestii personalizacji. Dzięki możliwości wyboru kształtów, rozmiarów, kolorów i dodatków można mieć w swoim domu dokładnie taki mebel, o którym się marzyło. Kupowanie gotowych modeli ma zawsze w sobie coś z poświęcenia, ponieważ trzeba zgadzać się na elementy konstrukcyjne, które nie są w stu procentach zbieżne z gustem. Kupując meble na wymiar, współpracuje się z projektantem i można od samego początku wprowadzać poprawki do realizacji, zmieniając fronty, uchwyty czy obicia.

Oszczędność miejsca

Meble zamawiane na wymiar osiągnęły swoją popularność także dzięki możliwości lepszego dopasowania ich do niestandardowych przestrzeni czy też niewielkich wnętrz. To rozwiązanie ratuje często osoby, które mieszkają w kawalerkach albo niedużych mieszkaniach w bloku, do których trudno wstawić wiele modeli mebli z katalogu. Meble na wymiar mogą zgrać się różnego rodzaju wnękami, skosami czy załamaniami ścian, dzięki czemu są one funkcjonalnym elementem wyposażenia.

Dowolne wyposażenie wnętrza

Meble przygotowywane na wymiar nie tylko w swojej formie zewnętrznej mogą przybierać dowolne, zaprojektowane kształty, ale istnieje także szansa ich indywidualnego wewnętrznego wyposażenia. Ilość szafek, ich wielkość i wysokość może być dobrana przez użytkownika, dzięki czemu tego rodzaju zamówiona szafa, biurko czy komoda lepiej dopasują się do preferencji i wymagań klienta.

Przeczytaj także:  Sukienka na wesele w stylu boho — co będzie strzałem w dziesiątkę?

Meble na wymiar sprzyjają porządkowi

Jedną z nieoczywistych zalet mebli na wymiar jest możliwość utrzymania większego porządku dzięki nim. Gotowe meble najczęściej słabo dopasowują się do przestrzeni, dlatego pozostają nieestetyczne luki i szczeliny pomiędzy nimi a ścianami. W takich zakamarkach gubią się przedmioty, zbiera się kurz i bardzo trudno zachować jest czystość bez przesuwania ciężkich mebli. Zupełnie inaczej ma się sprawa z modelami na zamówienia, które idealnie dopasowują się do ścian i nie pozostawiają pustych miejsc. Ważne jest także kwestia układu półek i szafek, który planuje się razem z projektantem – dobrze przemyślane wyposażenie na przykład szafy pozwala na utrzymanie w niej większego porządku.

Wyjątkowy charakter

Największą jednak zaletą mebli na wymiar jest ich wyjątkowość, o którą przecież chodzi podczas aranżowania i dekorowania swojego mieszkania. Nieoryginalne zestawy mebli, które można spotkać w co drugim mieszkaniu to nie jest dobre rozwiązanie dla osób, które w świadomy i estetyczny sposób podchodzą do życia. Meble na zamówienie zawsze mają wyjątkowy i unikalny charakter, dzięki czemu można cieszyć się modelem biurka czy szafy, która jest dostosowana do przestrzeni i preferencji oraz nikt inny nie posiada podobnego egzemplarza. Aranżowanie ze smakiem nie powinno być oparte na gotowych rozwiązaniach, ale na zaprojektowanych meblach, które oddadzą ducha danego mieszkania czy gustu osób, które w nim mieszkają.

Jeśli marzysz o meblach na wymiar, ale nie znasz stolarza, który mógłby je dla Ciebie wykonać, to wejdź Fixly. Znajdziesz sprawdzonych fachowców w Twojej okolicy z opiniami od innych. Fixly dostępne jest w największych (Warszawa, Wrocław) oraz średnich miastach kraju (SłupskIława), jak i mniejszych miejscowościach.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna