Manicure hybrydowy – trendy na lato 2022

Manicure przez długie lata był zabiegiem drogim, dostępnym tylko dla najbogatszych. Pierwsze lakiery do paznokci zawierały trujące substancje, nie utrzymywały się zbyt długo na płytkach, a schły nawet dwie godziny. Na szczęście żyjemy w czasach, w których lakiery mają zdrowsze składy, często wzbogacane witaminami, a na oryginalną stylizację może sobie pozwolić niemal każdy.

Popularne lakiery do paznokci hybrydowe oferują bogactwo możliwości ograniczone tylko naszą wyobraźnią. I choć to czerwone hybrydy od lat cieszą się największą popularnością, warto czasem zaszaleć i spróbować czegoś nowego. Oto cztery trendy, z którymi warto zapoznać się tego lata.

French – amerykański i… amerykański

Popularny od lat french manicure wbrew nazwie wcale nie pochodzi z Francji. Jego twórcą był Amerykanin Jeff Pink, który stworzył ten uniwersalny styl z myślą o gwiazdach Hollywood. Pomalowane na kolor nude paznokcie z białym paskiem na końcu płytki spiłowanej na kwadratowo miały pasować do każdej kreacji i na każdą okazję. Dziś french zaskakuje mnogością wariantów oraz dodatków. Końcówka paznokcia ozdobiona drobnymi perełkami? Wszystkie kolory tęczy zamiast tradycyjnego odcienia nude? A może asymetryczny pasek? Największe gwiazdy stawiają obecnie na bardziej elegancką odsłonę frencha, czyli tzw. american manicure. W tej odmianie kontrast między kolorem paznokcia a końcówką pomalowaną na biało jest dużo mniejszy, czasem wręcz niewidoczny, natomiast płytkę piłuje się tak, by uzyskać kształt migdała.

Wzory, wzorki, dzieła sztuki

W tym sezonie powróciła moda na efektowne ozdabianie paznokci – od prostych kwiatów, liści czy zwierzęcych printów przez szachownice i płomienie po postacie z komiksów, owoce czy fale. Stylizacje przywodzące na myśl lata 90. i 2000. znów królują na wybiegach i wśród celebrytek dzięki popularnemu także w stylizacji paznokci trendowi Y2K.

Jeśli marzą Ci się bardziej nietuzinkowe wzory, udaj się do profesjonalisty, który umiejętnie ozdobi Twoje hybrydy. Wzory malowane samodzielnie mogą okazać się zbyt trudne dla osób początkujących, stąd duża popularność łatwych do samodzielnego nałożenia naklejek. Modne i niedrogie, zapewniają spektakularny efekt bez konieczności poświęcenia wielu godzin na tworzenie misternych zdobień. Szczególnie popularne w tym sezonie są naklejki wodne we wzory kwiatowe oraz drobne perełki – te pierwsze aplikujemy na lakier przed nałożeniem top coatu, te drugie możemy nakleić bezpośrednio na gotowe hybrydy.

Euforia na paznokciach

Naklejki w postaci diamentów, pereł czy kryształów przydadzą się przy stylizacjach nawiązujących do popularnego serialu o nastolatkach Euforia. Zapoczątkował on modę na rozbuchane stylizacje glamour, oszałamiające bogactwem wzorów i intensywnością kolorów. By osiągnąć odpowiedni efekt, przed pomalowaniem spiłuj długie paznokcie na kwadratowo. Jeśli nie możesz pochwalić się długą płytką paznokciową, nie przejmuj się. Na pomoc przyjdą Ci znów modne tipsy oraz żele budujące, dzięki którym przedłużysz paznokcie. Możesz też postawić na krótsze paznokcie pomalowane na kolory metaliczne. Stylizacja ta również wpisuje się w trendy promowane przez serial.

Naturalnie

Tego lata bardzo modne są także paznokcie naturalne – co wcale nie oznacza, że niezadbane. Dzięki regularnemu nakładaniu kremu lub olejku nawilżamy skórkę rąk i paznokci, regenerując ją po codziennym kontakcie z detergentami. Ten minimalistyczny manicure podkreśla oryginalne piękno dłoni oraz pozwala paznokciom odpocząć po ściągnięciu hybrydy. Odżywka do paznokci po hybrydzie wzmocni osłabione paznokcie, dodając płytce blasku. Nie zapominajmy o praktycznym aspekcie tej stylizacji: pasuje do każdego stroju i na każdą okazję.

To, czy zdecydujesz się na wyjątkowy, zwracający uwagę manicure, czy na prostsze rozwiązanie, zależy tylko od Ciebie. Jeśli żadna z powyższych propozycji nie przypadła Ci do gustu, zawsze możesz sięgnąć po wspomnianą wcześniej klasykę w postaci czerwonych hybryd – w końcu ten kolor nigdy nie wychodzi z mody.

Oceń artykuł
[Suma: Średnia: ]
Informacja prawna