Makijaż permanentny, czyli sposób na subtelną metamorfozę!

Makijaż podkreśla urodę i dodaje pewności siebie. Większość z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez pełnego makijażu. I tak malujemy się codziennie, może więc warto zdecydować się na makijaż permanentny? Dobrze wykonana trwała pigmentacja wygląda dobrze w każdej sytuacji, nie rozmazuje się i pozwala na dużą oszczędność czasu. Najważniejsze, by permanentny makijaż subtelnie podkreślał urodę, a nie radykalnie odmieniał wygląd. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Jak powinien wyglądać makijaż permanentny?

Prawidłowy makijaż permanentny powinien podkreślać urodę, a nie przedstawiać krzykliwy make up. Jeśli chcemy osiągnąć efekt grubych i ciemnych brwi czy wyraziście czerwonych ust, lepiej użyjmy zmywalnych cieni, kredek i pomadek. Trwały makijaż utrzymuje się nawet przez kilka lat, więc powinien być subtelny i delikatny, abyśmy rano, zaraz po przebudzeniu, wyglądały dobrze, kwitnąco i naturalnie, a nie wyzywająco. Gdy idziemy na imprezę lub randkę, możemy wykonać mocniejszy makijaż, który po powrocie bez problemu zmyjemy.

Podstawa udanego makijażu permanentnego

Jeśli zamierzamy wybrać się na zabieg makijażu permanentnego, powinnyśmy pamiętać o tym, że niezwykle ważny jest wybór doświadczonej linergistki, która wykona zabieg. Z makijażem permanentnym nie ma żartów. Za nieudany zabieg trzeba słono zapłacić – usunięcie lub korekta makijażu trwałego to żmudny i kosztowny proces. Prawdziwa specjalistka w dziedzinie podkreślenia urody za pomocą makijażu permanentnego będzie mogła pochwalić się:

  • ukończeniem licznych szkoleń z tego zakresu,
  • znajomością najnowszych technik i trendów w makijażu permanentnym,
  • doświadczeniem.

Brwi – rama twarzy

Brwi stanowią swego rodzaju ramę, bez której twarz byłaby mało wyraźna i rozmyta. Delikatne, jasne i przerzedzone brwi to zmora wielu kobiet. Z drugiej strony, zbyt ciemne i grube wyglądają karykaturalnie. Makijaż permanentny brwi powinien zostać dopasowany indywidualnie do naszej urody. Właściwie podkreślone brwi – wizualnie zagęszczone, umiejętnie ukształtowane i wystarczająco przyciemnione – odmładzają twarz i dodają kobiecości.

Perfekcyjny makijaż brwi nie należy do najłatwiejszych – nie trudno jest doprowadzić do tego, by brwi były zbyt mocno przerysowane. Dlatego bardzo ważna jest zastosowana metoda pigmentacji brwi. Linergistki z Centrum DER-MED w Krakowie polecają makijaż permanentny brwi metodą pudrową (powder brows) – polega ona na delikatnym, rozproszonym cieniowaniu skóry, a nie na jednolitym pokrywaniu jej ciemnym pigmentem. Podczas zabiegu wykorzystuje się kilka odcieni pigmentu, dzięki czemu powstaje trójwymiarowy efekt – od nasady brwi są jaśniejsze, a na końcu bardziej nasycone. Brwi po tym zabiegu wyglądają na gęstsze i prezentują się bardzo naturalnie.

Optycznie powiększone i kształtne usta

Podobnie jak w przypadku brwi, makijaż permanentny ust również powinien być profesjonalnie dopasowany. Linergistka dobiera odcienie pasujące do naszej karnacji i zbliżone do naturalnego koloru warg. Najbardziej efektowną i naturalnie wyglądającą metodą jest makijaż permanentny ust 2D, który polega na starannym zaznaczeniu konturu ust i pokryciu czerwieni wargowej dwoma zbliżonymi do siebie kolorami. Wykorzystuje się przy tym technikę światłocienia, by usta nie wyglądały sztucznie. Metoda ta umożliwia optyczne powiększenie warg i nadanie im bardziej nasyconego koloru.

Więcej na temat makijażu permanentnego przeczytasz na stronie krakowskiego Centrum DER-MED.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna