Bezpieczna depilacja woskiem i pastą cukrową

Gładka skóra stała się synonimem elegancji i piękna. Do najpopularniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia należy depilacja woskiem lub pastą cukrową. Te dwie techniki znacznie różnią się między sobą, dlatego posiadają zarówno zwolenników, jak i przeciwników.

Depilacja woskiem

Jest to metoda szybsza i tańsza niż depilacja pastą cukrową. Gorący wosk jest nakładany na skórę za pomocą szpatułki, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Następnie, na posmarowane miejsca nakleja się plaster fizelinowy. Należy zerwać plaster zdecydowanym ruchem, w przeciwną stronę. Pozostałości wosku zmywa się za pomocą oliwki. Efekt trwa około miesiąca. Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie podrażnienia, które znikają do dwóch dni po depilacji. Wosk poleca się szczególnie do usuwania owłosienia z nóg, rąk i pleców.

Metoda one-deep

Jednym ze sposobów wykonywania depilacji woskiem, jest metoda one-deep. Polega ona na pojedynczym zamaczaniu szpatułki w wosku i wymaga od kosmetyczki większych umiejętności. Przy każdym kolejnym zanurzaniu, wykorzystywana jest nowa szpatułka, dzięki czemu zabieg jest bardziej higieniczny. Ma to znaczenie głównie w czasach epidemii, kiedy wymogi sanitarne musiały zostać zaostrzone. Jeśli osoba wykonująca depilację ma doświadczenie w stosowaniu metody one-deep, czas zabiegu jest podobny do standardowego.

Depilacja pastą cukrową

Jest to metoda droższa i bardziej czasochłonna, ale delikatniejsza niż depilacja woskiem. Preparatu nie trzeba podgrzewać, dlatego z zabiegu mogą korzystać osoby, którym pękają naczynka. Pasta cukrowa jest bardziej naturalnym produktem niż wosk, więc istnieje mniejsze ryzyko pojawienia się reakcji uczuleniowej. Kosmetyczka nakłada produkt na skórę za pomocą dłoni „pod włos”, a następnie zdecydowanymi ruchami zrywa, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Pozostałości pasty wystarczy usunąć za pomocą wody.

Sterylizacja gabinetów kosmetycznych

W czasach epidemii, należy położyć jeszcze większy nacisk na bezpieczne i higieniczne wykonywanie usług kosmetycznych. Ważnym czynnikiem w przenoszeniu zakażeń są dłonie osoby wykonującej zabiegi. Należy używać rękawiczek jednorazowych i regularnie je zmieniać. Podczas zmiany rękawiczek, trzeba koniecznie umyć i zdezynfekować ręce, zanim założy się nową parę. Bezpieczeństwo wykonania usługi zwiększa również stosowanie maseczek przez kosmetyczkę i klienta. Wszystkie narzędzia i sprzęt należy odkażać, zgodnie z zaleceniami producenta. Narzędzia wielorazowe sterylizuje się najczęściej z użyciem pary wodnej. W każdym gabinecie kosmetycznym dezynfekuje się również powierzchnie, takie jak blaty i podłogi. Używanie podkładów higieniczno-ochronnych nie zwalnia z obowiązku dezynfekowania fotela i innych miejsc, w których była wykonywana usługa. Konieczne jest także ograniczenie liczby osób przebywających jednocześnie w gabinecie. Klienci muszą być umawiani na konkretne godziny i nie zjawiać się na miejscu przed czasem, podczas gdy wykonywana jest jeszcze inna usługa.

Trudna sytuacja epidemiologiczna nie musi oznaczać całkowitej rezygnacji z usług kosmetycznych. Przy zachowaniu procedur higienicznych, depilacja woskiem i pastą curkową jest bezpieczna. Ważne jest wybieranie profesjonalnych i odpowiedzialnych specjalistów, którzy przestrzegają wszelkich norm sanitarnych.

Oceń artykuł
[Suma: 3 Średnia: 5]
Informacja prawna