Krytyka, hejt, a może opinia – czy wolno nam krytykować wygląd innych?

Warto mieć zdanie na różne tematy, ale często zbyt wiele osób lubi stawiać się w roli ekspertów. Oczywiście tak nie powinno być. Trzeba rozróżnić czym jest opinia, a kiedy ktoś przekracza granice i uważa swoje zdanie za pewnik. Owszem każdy ma prawo do błędów, ale trzeba przyznać, że sentencja mówiąca, że „milczenie jest złotem” w wielu przypadkach jest wskazana, bo słysząc ile bzdur ludzie wygłaszają można zastanowić się, co z tym społeczeństwem? Sprawdźcie tylko biologiczne bzdury roku by się o tym przekonać. Tutaj pojawia się pytanie czy wolno nam krytykować wszystko? A co z wyglądem drugiej osoby?

Krytyka a hejt

Jeżeli ktoś robi coś głupiego, a do tego robi to jeszcze publicznie, to postronne osoby mają prawo powiedzieć, że to złe bądź skrytykować. Jednak krytykę nie można odbierać jak hejt, bo to dwie różne rzeczy i zdecydowanie inne mają znaczenie. Przede wszystkim krytyka kierowana jest w określone zachowanie, ale nie jest krytyką samego człowieka, lecz jego zachowania. Czym innym jest hejt, który można uznać za typową mowę nienawiści. Przy czym krytykować nie można wszystkiego, a absolutnie nie można krytykować innych, co oznacza, że krytyka wyglądu innej osoby jest niedopuszczalna.

O kanonach piękna, akcjach i reakcjach

Kanony piękna się zmieniają, ale trzeba zawsze pamiętać, że kanony są kreowane, bo tak naprawdę każdy z nas ma inny gust, zatem nie ma jednego typu urody, który podobałby się wszystkim, co oczywiście jest zrozumiałe, dlatego też zrozumiałe powinno być, że krytyka czyjegoś wyglądu nie ma sensu i jest zwyczajnie nie na miejscu. Ktoś może się Wam nie podobać czy nie podobać może się Wam jego ubranie, ale absolutnie nie możecie mu tego powiedzieć, bo nie macie prawa. Uderzanie w czyjąś pewność siebie i doprowadzanie go do kompleksów jest postawą jakże naganną. Tu nie chodzi o to, że nie możecie wypowiedzieć swojego zdania, lecz raczej chodzi o to, że na pewne tematy swojego zdania się nie wypowiada, bo jest to naganne i zwyczajnie nakierowane na zrobienie komuś przykrości i świadczy także o osobie jaką się jest. Krytykując kogoś nie tylko uderzacie w niego, ale też w to, kim jest. Owszem są osoby, które na Wasze negatywne opinie zaśmieją się Wam w twarz i mają rację, ale możecie sprawić przykrość osobie, która zmaga się z depresją i jest na skraju załamania, a sytuacja, której doświadcza popchnie ją do destrukcyjnych czynów. Choć musicie liczyć się jeszcze z innymi konsekwencjami, które będą dla Was bolesne, bo znamy sytuacje, gdy chłopak podszedł w barze typu fast food do obcej dziewczyny i skomentował jej wygląd słowami „nie powinnaś jeść tej pizzy, bo jesteś za gruba”. Wiecie jak się to dla niego skończyło? Nieciekawie, bo dziewczyna była z braćmi, którzy spuścili mu solidny łomot. A więc pamiętajcie, że Wasza akcja może doprowadzić do dużej reakcji, nawet bolesnej.

Przeczytaj także:  Seks z przyjacielem. Czy warto?

Jak wzmocnić pewność siebie?

Pewność siebie jest ważna, ale nie może opierać się na tym, czy się komuś podobamy, czy nie. Akceptacja musi pochodzić z nas i być nakierowana na nas, a także na inne osoby. Trzeba się akceptować i to niezależnie od tego kim się jest, czy jak się wygląda. Oczywiście nie oznacza to, że nie można nic zrobić dla siebie, wręcz przeciwnie, ale dla siebie, a nie z powodu komentarzy innych. Warto choćby zadbać o zdrowe odżywianie, ale i zacząć ćwiczyć i nie chodzi o sylwetkę, lecz o to, aby poczuć się lepiej. Jeżeli macie kompleks, choćby rzadkich włosów, to postawcie na włosy doczepianie Remy Hair – w tym sklepie znajdziecie świetne doczepy. Oczywiście bardzo ważna jest jakość włosów doczepianych, stąd warto wybrać te naturalne.

Podsumowanie

Mały biust, duży biust , białe kozaczki, camelowe szpilki, krótka mini, sukienka maksi, puchowa kurtka, krótki płaszczyk – jesteśmy różni nie tylko pod kątem cech osobowości, ale cech fizycznych, a także lubimy co innego. A więc tutaj należy zapamiętać jedno zdanie: Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiej osoby.

Warto być sobą i nie zważać na opinie innych, tym bardziej jeżeli są krzywdzące. Najważniejsze to być człowiekiem empatycznym z sercem, bo wygląd to rzecz gustu, choć prawda jest taka, że piękny jest ten, kto ma piękne wnętrze.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna