Peeling ciała – jak i czym go wykonywać?

Regularny peeling ciała, twarzy i skóry głowy jest ogromnie ważnym elementem pielęgnacji. Sprawdź dlaczego oraz jak przeprowadzać go prawidłowo.

Kobiety doskonale wiedzą o tym, że podstawą pielęgnacji ciała jest jego odpowiednia higiena. Poza myciem powszechne jest wcieranie w skórę balsamów, mleczek i wklepywanie kremów. Gdzieś w natłoku zadań i obowiązków umyka jednak czasem istota stosowania peelingów.

Dlaczego warto przeprowadzać peeling ciała?

Produkty, których zadaniem jest złuszczanie martwych komórek naskórka, mają niezwykle korzystny wpływ na jakość skóry. Poza tym, że usuwają jej zbędną warstwę, pomagają pozbyć się przebarwień i niedoskonałości. Dodatkowo odsłonięty nowy naskórek zyskuje wówczas szansę na to, by pozyskać z aplikowanych na niego kosmetyków jak najwięcej witamin i składników mineralnych. Peeling to również sposób na pozbycie się wrastających włosków po depilacji zbędnego owłosienia na nogach i w strefie bikini.

Skóra już od razu po zabiegu z użyciem peelingu jest wygładzona, napięta i lepiej ukrwiona. Przy regularnym stosowaniu scrubów możesz liczyć na poprawę kondycji swojej skóry. Będzie dobrze odżywiona, nawilżona, ujędrniona, o jednolitym kolorycie, a na udach zauważysz redukcję cellulitu oraz rozstępów.

Rodzaje peelingów do ciała

Peelingi mechaniczne – dzięki zawartości twardych drobinek pomagają w ścieraniu zewnętrznej warstwy naskórka. W sklepach z kosmetykami możesz dostać gotowe scruby, które dodatkowo wykazują działanie nawilżające, odżywiające, rozjaśniające itp. Internetowa drogeria Tagomago oferuje duży wybór peelingów do ciała, twarzy, skóry głowy, stóp, a także dłoni. Istnieje także sporo receptur na domowe peelingi. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć peeling kawowy pozyskiwany z fusów, peeling cukrowy, peeling z płatków owsianych lub peeling z soli morskiej. Dobrym pomysłem jest też łączenie drogeryjnych kosmetyków z naturalnymi składnikami. Scrub możesz wymieszać np. z miodem, oliwą z oliwek lub jogurtem naturalnym, by spotęgować jego działanie.

Przeczytaj także:  Jak wybrać odpowiedni krem do opalania do mojego rodzaju skóry?

Peelingi enzymatyczne – to produkty idealnie gładkie, których substancje aktywne powodują delikatne złuszczanie się naskórka. Tego rodzaju peelingi sprawdzają się szczególnie dobrze na delikatnych partiach ciała, tam, gdzie skóra jest cienka i wrażliwa, czyli na twarzy, szyi i dekolcie.

Peeling – przeciwwskazania

Pomimo licznych zalet tego rodzaju zabiegu nie każdy może z niego korzystać. Nie wolno peelingować skóry uszkodzonej, z wyraźnymi ranami, zadrapaniami, a także chorej, pod wpływem stanu zapalnego, grzybicy, alergii itp. Nie zaleca się także peelingu tuż po opalaniu, bo skóra będzie zbyt mocno podatna na podrażnienia.

Regularne peelingi ciała wpłyną korzystnie na wygląd Twojej skóry. Raz w tygodniu wmasuj w całe ciało wybrany peeling. Rozprowadź go okrężnymi ruchami. Niektóre kosmetyki producenci zalecają pozostawić przez kilka minut na skórze, zanim spłuczesz, by wzmocnić ich działanie. Po zabiegu zaaplikuj na skórę balsam nawilżający, odżywcze mleczko lub inny wybrany kosmetyk. Co ważne, dbaj o swoją skórę przez cały rok, a na kolejny sezon bikini nie będziesz się musiała specjalnie przygotowywać.

Informacja prawna