Jak zadbać o cerę latem? Zobacz, jakie kosmetyki okażą się niezbędne!

Wysokie temperatury, ostre promienie słońca i suche powietrze mają niekorzystny wpływ na skórę twarzy i ciała. Tylko odpowiednia pielęgnacja pozwoli zachować jej zdrowy wygląd, odpowiednie nawilżenie i ochronę przed negatywnym działaniem promieni UV. Większość z poniższej listy kosmetyków warto stosować nie tylko w upalne dni, ale również wtedy, gdy niebo pokrywa warstwa chmur.

Kosmetyki z filtrem UV

Promienie UVB i UVA są niebezpiecznie nie tylko dla zdrowia, ale również dla wyglądu skóry. Przyspieszają procesy starzenia się skóry, powodują przebarwienia i zmiany kolorytu. Nie trzeba wspominać o tym, jak wysuszają cerę oraz pozbawiają jej elastyczności i jędrności. Choć wystawianie się na promienie słoneczne to doskonały sposób, by dostarczyć do organizmu dzienną porcję witaminy D, to jednak zbyt długa ekspozycja przyniesie więcej szkody niż pożytku. Kosmetyki z filtrem można stosować na dwa sposoby:

1. w formie kremu ochronnego – który idealny jest zarówno do twarzy jak i skóry całego ciała. Drogeria internetowa to najlepszy sposób na znalezienie wysokiej jakości kremów z filtrem UV w atrakcyjnej cenie.

2. w formie kosmetyków kryjących i podkładów do twarzy zawierających odpowiedni filtr – to świetny sposób na to, by wyrównać koloryt skóry, nałożyć delikatny makijaż i jednocześnie chronić skórę przez promieniami ultrafioletowymi.

Orzeźwienie i lekkość, czyli kremy, które latem sprawdza się idealnie

Wysokie temperatury wymagają szczególnej troski o cerę, dlatego po powrocie do domu warto dać odpocząć nie tylko stopom poprzez zdjęcie szpilek, ale też twarzy poprzez zmycie makijażu. Jeśli nie wychodzisz na żadne oficjalne spotkanie lub tam, gdzie nie zależy Ci na wyrazistym makijażu, postaw na naturalność! Użyj płynu micelarnego, zastosuj lekki krem o działaniu silnie nawilżającym i pozwól sobie na odprężenie.

Przeczytaj także:  6 naturalnych odżywek dla wszystkich typów włosów, które możesz wykonać w domu!

Nie zaleca się stosowania latem kremów ciężkich, tłustych, o bardzo gęstej konsystencji. Niepotrzebnie obciążą skórę twarzy i przyczynią się do nieefektownego błyszczenia się.

Informacja prawna