Koloryzacja włosów bez amoniaku – praktyczne wskazówki

Koloryzacja włosów bez amoniaku – praktyczne wskazówki

Farbowanie bez amoniaku to od dłuższego czasu najczęściej wybierana metoda koloryzacji włosów. Preparaty bez amoniaku zyskały popularność w momencie, gdy zaczęto zwracać uwagę na zdrowy styl życia w każdym jego aspekcie. Amoniak jest substancją, z którą kontakt nie jest obojętny dla zdrowia człowieka. Jest to substancja drażniąca zarówno skórę głowy, jak i drogi oddechowe. Poważnie ingeruje w strukturę włosów, co nie jest bez znaczenia dla ich wyglądu i kondycji. Farbowanie bez amoniaku jest wygodne i proste. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

Farbując włosy w domu, możesz je starannie przygotować do tego zabiegu. Dzięki temu koloryzacja nie będzie tak inwazyjna, a jeśli do tego będzie to farbowanie bez amoniaku, to nie podrażnisz ani skóry, ani dróg oddechowych. Dodatkowo cała operacja będzie znacznie tańsza, więc w portfelu zostanie trochę „grosza” na inne przyjemności.

Dobierz odpowiedni kolor

To chyba jeden z najtrudniejszych etapów, jaki musisz pokonać, aby farbowanie bez amoniaku zakończyło się sukcesem. Jeśli odświeżasz tylko kolor, to pół biedy. Jeśli jednak wybierasz nowy, to musisz kierować się obowiązującymi regułami, które pozwolą ci uniknąć nieodpowiednich efektów. Przede wszystkim, kolor najbezpieczniej dobierać do karnacji oraz do naturalnej barwy włosów. Jeżeli będzie się różnił o 2-3 tony, to z pewnością będzie dobrze dobrany.

Trzeba zwrócić uwagę także na fakt, że niektóre kolory podkreślają defekty widoczne na skórze buzi. Jeśli są na niej widoczne popękane naczynka krwionośne, to na włosach należy unikać wszelkich czerwieni. Gdy cera jest szara i zmęczona, nie należy wybierać farby w kolorze piaskowego blondu. Jeśli na buzi jest wiele zmarszczek, a brwi i rzęsy zlewają się kolorem z cerą, włosy pomalowane na czarno będą katastrofą.

Przeczytaj także:  Jak wybrać biżuterię na co dzień?

Farbowanie bez amoniaku – próba uczuleniowa

Próbę uczuleniową powinno się wykonywać w sytuacjach, gdy po raz pierwszy używasz jakiegoś kosmetyku lub co jakiś czas, bo producenci czasami zmieniają skład znanych nam produktów. To bardzo dobry nawyk, który może zapobiec wielu groźnym konsekwencjom. Nanieś niewielką ilość farby na skórę na wewnętrznej stronie przedramienia i poczekaj. Skóra może być nieco zaczerwieniona, bo to przecież farba. Jeśli jednak wystąpi pieczenie, które nie będzie mijać, a nasilać się, zmyj natychmiast farbę. Ten produkt nie jest dla ciebie.

Zanim nałożysz farbę

Farbowanie bez amoniaku jest znacznie mniej inwazyjne. Możesz jednak dodatkowo zabezpieczyć włosy, nie myjąc ich bezpośrednio przed farbowaniem. Płaszcz lipidowy, który dzięki temu pozostanie na włosach, dodatkowo je ochroni. Tuż przed nałożeniem farby warto zwilżyć lekko włosy i wygładzić ich łuski.

Czas koloryzacji i końcowa pielęgnacja

Niestety na to często nie zwraca się uwagi. W domu, po nałożeniu farby na włosy, często rozmawia się przez telefon, ogląda telewizję lub wykonuje jakieś prace. Czas płynie, a panie orientują się po godzinie albo dwóch, że mają farbę na włosach. Aby farbowanie bez amoniaku było jak najmniej inwazyjne, trzeba rygorystycznie przestrzegać czasu zalecanego przez producenta.

Farbowanie bez amoniaku powinno zostać zakończone dokładnym usunięciem farby z włosów. Następnie należy zastosować dobrą odżywkę, która pomoże dokładnie zamknąć łuski włosów. W ten sposób zostaną one wygładzone, a włosy nabiorą dodatkowego blasku.

Przeczytaj także:  Szybka i łatwa stylizacja brwi – sprawdź, jaki typ brwi najbardziej do ciebie pasuje
Informacja prawna