Jedwab – materiał najczęściej stosowany do produkcji sztucznych rzęs. Jakie są jego zalety?

Sztuczne rzęsy od wielu lat cieszą się od ogromną popularnością. Są skuteczną metodą szybkiego przedłużenia własnych włosków, a umiejętny ich dobór i precyzyjne założenie gwarantuje niezwykle naturalny efekt.

Niewymuszona delikatność

Można zdecydować się na zakup sztucznych rzęs za kilka złotych w sklepie, ale będzie to produkt syntetyczny, nietrwały i niezbyt komfortowy w użytkowaniu. Jedwab kojarzy się z miękkością i luksusem. I również w przypadku makijażu oka daje on wyśmienite efekty. Sztuczne rzęsy wykonane z protein tego włókna charakteryzują się większą lekkością, elastycznością i trwałością niż syntetyczne tanie odpowiedniki z półek sklepowych. Są bardzo zbliżone wyglądem do ludzkich włosków, więc prezentują się bardzo naturalnie. Ich budowa jest taka sama, jak prawdziwych — są grube u nasady i zwężają się bliżej końca.

Praktyczne aspekty

Delikatne i miękkie rzęsy jedwabne są najczęściej wybieranym rodzajem przez użytkowniczki. Bez obaw mogą być noszone przez panie, które swoje włoski mają słabe i niezbyt gęste. Produkt ich nie obciąża i nie powoduje zniszczenia. Jest chętnie stosowany na co dzień i od święta, ponieważ ma wiele zalet:

  • jest wielokrotnego użytku;
  • wykazuje właściwości antyalergiczne;
  • można go nosić razem ze szkłami kontaktowymi;
  • można w nim pływać;
  • makijaż mu nie szkodzi;
  • ma głęboką i nasyconą barwę;
  • jest miękki i przyjemny w dotyku.

Różne formy i kształty

Różnorodność technik doczepiania powoduje, że można za ich pomocą uzyskać szeroki wachlarz odmiennych rezultatów. Sztuczne rzęsy z jedwabiu są odpowiednie nawet dla osób bez doświadczenia w aplikowaniu, ponieważ opcja założenia na pasku samoprzylepnym gwarantuje powodzenie nawet użytkowniczce, która dotąd nie miała z nimi do czynienia. Po zdjęciu można ponownie je wykorzystać, ponieważ są wielokrotnego użytku.

Przeczytaj także:  Aloes w kosmetyce – dlaczego warto go stosować?

Jedwabne sztuczne rzęsy to również doskonały sposób na poprawienie urody w zaciszu domowym. Oferowane są w różnych długościach, dlatego tylko od nas zależy, czy będą wyglądać naturalnie, czy też pożądany jest efekt maksymalnie wydłużający i nadający objętości. Ten produkt można umieścić w ilości tylko kilku sztuk, symetrycznie doklejając je na naszych rzęsach, wtedy uzyskujemy delikatny wygląd. Natomiast kępki umieszczone na całej linii powieki optycznie powiększą oko i sprawią, że makijaż będzie bardziej wyrazisty.

Pojedyncze jedwabne włoski doskonale sprawdzają się również w przedłużaniu pozostałymi metodami, takimi jak 1:1, 3D czy Hollywood, ponieważ dzięki zastosowaniu lekkiego materiału nie powodują efektu ciężkości i przeładowania.

Zapoznaj się z wszystkimi produktami na: https://www.muastore.pl/

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna