Jaki żel do mycia twarzy wybrać?

Żel myjący do twarzy to produkt, którego celem jest dokładne oczyszczenie twarzy z pozostałości kosmetyków, w tym również produktów użytych do demakijażu, oraz codziennych zanieczyszczeń. Jego wybór powinien być podyktowany przede wszystkim naturalnym, dobrym składem, rodzajem cery, a także naszymi indywidualnymi preferencjami w zakresie jego konsystencji oraz zapachu.

Żel do mycia twarzy – rodzaje

Prawidłowe, dogłębne oczyszczenie twarzy jest niezbędne do uzyskania pięknej, gładniej, nieskazitelnej cery, wolnej od niedoskonałości i zaskórników. W tym celu należy wybrać dobry żel do mycia twarzy dopasowany do posiadanego rodzaju skóry.

Rodzaj cery to czynnik, który należy brać mocno pod uwagę szukając dobrego żelu do mycia twarzy. Do cery trądzikowej warto wybrać żel o antybakteryjnych właściwościach i delikatnym, złuszczającym działaniu, które usuną z jej powierzchni bakterie przyczyniające się do rozwoju trądziku. Do cery tłustej i mieszanej – żel normalizujący, wyrównujący poziom wydzielanego sebum, który nie będzie jej przesuszał i podrażniał, co prowadziłoby to do nadmiernej produkcji sebum. Do cery suchej i normalnej sprawdzi się żel nawilżający, zawierający wyciągi i oleje roślinne. Do cery delikatnej również istnieje doskonała oferta delikatnych żeli, bazujących na łagodzących i kojących składnikach.

Żel do twarzy może również opierać swoje działanie na delikatnym peelingu – peelingujący żel myjący sprawdzi się do dogłębnego oczyszczenia skóry, jednak nie należy go stosować codziennie, bo może powodować podrażnienia.

Żele myjące do twarzy mogą mieć różną konsystencję – jedne są gęstsze, nieco kremowe, inne zaś mają rzadszą konsystencję, za to łatwiejszą do rozprowadzenia po skórze twarzy. Wybór konsystencji zależy od indywidualnych preferencji, dlatego sklepie https://www.natuo.pl/ znajdziesz szeroki asortyment żeli do mycia twarzy, odpowiadających różnym gustom i rodzajom skóry.

Naturalne żele myjące

Na co jeszcze zwrócić uwagę, podejmując decyzję o zakupie żelu myjącego do twarzy? Przede wszystkim powinien być to kosmetyk z dobrym, naturalnym składem. Wszelkie sztuczne substancje myjące, aromaty, barwniki, konserwanty, silikony czy parabeny powodują, że skóra jest narażona na podrażnienia, zaczerwienienia, przesuszenie, zatykanie porów, a w konsekwencji również powstawanie niedoskonałości, a na pewno nie po to stosujemy kosmetyki, aby szkodzić naszej skórze.

Naturalny żel do mycia twarzy nie tylko oczyści skórę z pozostałości kosmetyków, lecz również usunie z niej codzienne zanieczyszczenia, nadmiar sebum, odetka pory i przygotuje skórę na kolejne etapy codziennej pielęgnacji. Dzięki dogłębnemu oczyszczeniu skóry składniki aktywne zawarte w kremie, serum czy olejku będą mogły wniknąć głębiej.

Jak stosować żel do mycia twarzy?

Technika stosowania żelu do twarzy jest niezwykle istotna – przede wszystkim nie należy zbyt mocno pocierać skóry, a jedynie delikatnie masować ją opuszkami palców, kolistymi ruchami, od środka na zewnątrz twarzy. Mycie powinno trwać od 30 sekund o 1 minuty, po czym żel myjący należy dokładnie spłukać, najlepiej letnią wodą. Tak oczyszczona skóra będzie gładka, czysta i przygotowana na nałożenie nawilżającego kremu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna