Jak wybrać inhalator siateczkowy? Jak prawidłowo nebulizować? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Jesteś rodzicem? Prędzej czy później staniesz przed koniecznością zakupy inhalatora siateczkowego. A w zasadzie – nebulizatora. Niewielkie urządzenie w sytuacji posiadania dziecka okazuje się niezbędne podczas mniej i bardziej nasilonych infekcji. Do czego konkretnie służy, jak wybrać odpowiedni model i w jak prawidłowo nebulizować malucha? Podpowiadamy!

Jaki nebulizator do podawania leków?

Ogrom dostępnych w sprzedaży modeli może przyprawiać o zawrót głowy – zwłaszcza  że w konsekwencji chodzi o zdrowie Twojej pociechy. Zamiast kupować „najtańszy” i taki, który „będzie działał” poświęć odrobinę czasu, by wiedzieć, jak wybrać odpowiedni inhalator siateczkowy do podawania leków. Rozpoznasz go po tym, że preparat w stanie płynnym zamienia na mgiełkę, którą maluch będzie wdychał. Jakimi parametrami jeszcze powinieneś się kierować?

Jak wybrać inhalator, czyli nebulizator?

Decydując się na zakup inhalatora, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę. A tych parametrów, wbrew pozorom nie jest mało! Co jest szczególnie ważne i co sprawi, że użytkowanie urządzenia będzie nie tylko komfortowe, ale przede wszystkim – maksymalnie skuteczne?

1. Mesh, czyli membrana siateczkowa

Wykorzystanie opatentowanej dwustronnej membrany siateczkowej mesh w inhalatorze siateczkowym zapewnia maksymalne bezpieczeństwo nebulizacji. Wszystko dzięki pełnej odporności na nagrzewanie. Dzięki temu nie zmienia ona struktury molekularnej leku.

2. System czyszczenia inhalatora

Istotny, bez względu na częstotliwość użytkowania jest także sposób czyszczenia inhalatora. A ten powinien być czyszczony po każdej nebulizacji! Dzięki specjalnemu systemowi inhalator siateczkowy skutecznie oczyszcza membranę z cząsteczek, które przez nią nie przeszły i przygotowuje urządzenie do ponownego zastosowania.

Przeczytaj także:  Jak poprawnie i bezpiecznie dla ciała się opalać?

3. Sposób zasilania

Dobry inhalator powinien być zasilany zarówno na baterie, jak i zasilaczem. Takie rozwiązanie zapewni Ci poczucie pewności i bezpieczeństwa w każdej sytuacji!

4. Głośność pracy

Głośność pracy ma znaczenie, zwłaszcza podczas nebulizacji najmłodszych. Inhalatory, które generują zbyt głośne dźwięki, na ogół wywołują lęk wśród maluchów, skutecznie utrudniając wykonanie inhalacji.

5. Rozmiar urządzenia

Im mniejszy inhalator, tym lepiej! Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że możesz mieć go w zasięgu ręki, bez względu na to, gdzie jesteś!

6. Zerowa przestrzeń martwa

Zerowa przestrzeń martwa da Ci gwarancję, że dziecko przyjęło taką dawkę leku, jaka została zaaplikowana do nebulizatora.

7. MMAD

Wartość MMAD określa, jaka część produkowanych przez inhalator siateczkowy cząsteczek ma odpowiedni rozmiar. Nie powinna przekraczać ona 5 μm.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna