Jak wybierać odzież oversize? 10 porad, które ułatwią Ci wybór!

Trendy w modzie damskiej stale się zmieniają i czasami nie łatwo jest za nimi nadążyć. Wciąż pojawiają się nowe wzory, tekstury i kroje. Wśród nich dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się między innymi ubrania typu oversize.

Co oznacza oversize?

Ubrania oversize to takie, które są dużo większe niż te klasyczne. Celowo wyglądają na za duże i to jest właśnie ich urok. Ubrania oversize to przede wszystkim górne części garderoby, na przykład bluzy, kurtki, bluzki czy koszule. Odzież tego typu ma wiele zalet, ponieważ pozwala ukryć wiele niedoskonałości. Przy tym wygląda modnie i stylowo. Ubrania oversize sprawdzają się również w bardziej oficjalnych stylizacjach. Jest jednak kilka kwestii, o których należy pamiętać, wybierając tego typu stylizacje.

1. Zakryj niedoskonałości

Ubrania typu oversize to idealny sposób, aby zakryć niedoskonałości naszej sylwetki. Pod luźnym ubraniem nie widać dokładnego zarysu naszej sylwetki, dlatego to rozwiązanie dla kobiet o nieproporcjonalnej sylwetce czy z oponką na brzuchu.

2. Dowolność kolorów

To kolejna zaleta ubrań oversize. W przypadku ubrań o takim kroju nie musimy zwracać większej uwagi na wzory czy kolory. Żaden wzór czy jasny kolor nie będzie nas szczególnie pogrubiał czy poszerzał, ponieważ ubranie już samo w sobie sprawia wrażenie, że jesteśmy „większe”.

3. Niekoniecznie wyszczupla

Wśród kobiet panuje błędne nieco przekonanie, że ubrania oversize wyszczuplają. Otóż wręcz przeciwnie. Taka odzież optycznie pogrubia. Dlatego takie rozwiązanie niekoniecznie jest dobre dla Pań o większych rozmiarach. Owszem zakryje ono zarys sylwetki jednak w dalszym ciągu będzie ono optycznie powiększać.

4. Nie idź na łatwiznę

Chociaż ubrania oversize pomagają zakryć pewne niedoskonałości, to nie da się ukryć, że najlepiej wyglądają na szczupłej i zgrabnej sylwetce. Jeśli więc troszeczkę ci do takiej brakuje, zamiast kupić nową szafę ubrań oversize, popracuj nad swoją sylwetką.

5. Idealne proporcie

Istnieje pewna złota zasada dotycząca ubrań oversize. Jeżeli jedna część stylizacji (góra lub dół) są luźne, to druga koniecznie powinna być bardziej obcisła i dopasowana.

6. Podkreśl element oversize’owy

Warto podkreślić element oversize, na przykład sweterek, butami w podobnym kolorze. To przyciągnie uwagę!

7. Wszystko w stylu oversize

Styl oversize wygląda dobrze niezależnie od rodzaju ubrania. Nie ma znaczenia czy będzie to sweter, bluza, płaszcz czy T-shirt.

8. Dobierz dodatki

Dobrze dobrane dodatki podkreślą stylizację. Pasujące buty, idealna damska torebka, zegarek czy biżuteria i gotowe!

9. Wysoka jakość

Zwracaj szczególną uwagę na materiał. Wszystkie ubrania z czasem się rozciągają, ale rozciągnięte ubrania oversize nie koniecznie wyglądają dobrze.

10. Uniwersalność jest na czasie

Warto zainwestować w ubrania uniwersalne pod względem koloru i kroju. Będą pasować na każdą okazję!

Źródło: M-moda.pl

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna