Czy warto z przyjaciółkami jeździć do SPA?

Wspólny wyjazd do SPA jest doskonałym pomysłem! Niezależnie od tego, czy widujesz się ze swoimi przyjaciółkami na co dzień, czy też wasza przyjaźń z lat szkolnych przetrwała w formie telefonicznej, wyjazd do centrum odnowy biologicznej będzie wspaniałą przygodą.

Atrakcje SPA

Najwspanialsze w pobycie w SPA są wszystkie atrakcje, które gwarantuje dany ośrodek. Warto przed przyjazdem zapoznać się z pełną ofertą zabiegów. Należy postawić sobie pytanie, na jakie aspekty naszego zdrowia, wyglądu i relaksu chcemy się zdecydować. Jeśli ty lub twoje przyjaciółki odczuwacie dolegliwości zdrowotne, warto wybrać SPA, specjalizującego się w zabiegach na krążenie, żylaki, bóle kręgosłupa lub stawów, rehabilitacją ruchową czy masażami leczniczymi. Z kolei jeśli wolicie zabiegi pielęgnacyjne i relaksacyjne, doskonałym wyborem będą peelingi, mikrodermabrazja, masaże twarzy i ciała (także ujędrniające) oraz możliwość manicure’u i pedicure’u lub stylizacji rzęs. Ponadto warto zapoznać się z ośrodkiem – czy posiada basen, saunę, jacuzzi, siłownię, zorganizowane ćwiczenia grupowe, wygodne pokoje i własną kuchnię.

Celebrowanie przyjaźni

– Uwielbiam wyskoczyć z moją przyjaciółką, Magdą, na jakiś zabieg do centrum odnowy biologicznej w ciągu dnia. Chociaż widujemy się codziennie, razem pracujemy i często spędzamy też wieczory razem, wyjście do SPA ma w sobie coś niezwykłego, odświętnego. Umawiamy się na zabiegi na twarz albo masaż. Wspólne przeżywanie takich momentów bardzo zbliża. Dużo ze sobą rozmawiamy, a jednocześnie czujemy się otoczone troską obsługi i mamy chwilowe poczucie luksusu za niewielką cenę (w porównaniu z wyjazdem kilkudniowym) – opowiada Eliza. – To jakby celebrowanie przyjaźni, podkreślenie tego, że jesteśmy dla siebie nawzajem ważne.

Wspólny czas

– Swoje przyjaciółki, Martę i Emilię, poznałam na studiach. Byłyśmy niemal nierozłączne przez 5 lat – mówi Wioletta. – Po zakończeniu studiów każda z nas pojechała w swoją stronę, wyszłyśmy za mąż, mamy już dzieci, każda z nas pracuje. Wiadomo, że życie codzienne odsunęło nas od siebie. Jesteśmy jednak w stałym kontakcie telefonicznym, dużo ze sobą piszemy, wiemy na bieżąco, która z nas przeżywa problemy lub radości. Nieformalną zasadą naszej przyjaźni stało się to, że w wakacje spotykamy się całymi rodzinami, najczęściej na dwa, trzy dni, u którejś z nas. Ostatnio jednak wpadłyśmy na pomysł, aby wybrać się do SPA na weekend, tylko same, bez mężów i dzieci. Okazało się to strzałem w dziesiątkę! W końcu mogłyśmy nagadać się do woli, spędzić razem mnóstwo czasu, nie martwiąc się o domowników. Dzięki wspólnemu pokojowi mogłyśmy rozmawiać do późnej nocy. W ciągu dnia chodziłyśmy też na zabiegi, niektóre indywidualne, niektóre (na przykład masaże) razem, na basen, spacery… To był niesamowity czas! Myślę, że od tej pory taki babski wypad będzie nową tradycją.

WSPAniale!

Wyjazd do SPA z przyjaciółkami otwiera przed nami inne możliwości, niż przyjazd z partnerem. Możemy wówczas skupić się na naszej relacji, dużo rozmawiać, odciąć się na moment od codziennych spraw i problemów. A to wszystko w anturażu spokoju, luksusu i zadbania o siebie.

Idealny weekend w SPA dla przyjaciółek można spędzić w cudownym hotelu Odyssey. Zapraszamy!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna