Ice Coffee – idealny wybór dla zabieganych

Dla kawoszy i miłośników lodów, to zestawienie jest idealne. Dlaczego? To połączenie kawowych i śmietankowych lodów z kawą! Istnieje wiele przepisów na przygotowanie wyśmienitej kawy mrożonej.

Źródło niezwykłego smaku

Ice coffe jest opcją dla osób, które potrzebują energetycznego pobudzenia w kilka sekund, jednocześnie rozkoszując się wyśmienitym lodowym smakiem. To rozwiązanie na gorące dni, kiedy organizm potrzebuje ochłodzenia, a z drugiej strony pobudzenia. Zazwyczaj Ice coffee występuje w dwóch wariantach smakowych – jako Caffè Americano lub o smaku Cappuccino. Na czym polega zasadnicza różnica? Americano to czarna kawa w amerykańskim stylu, jest ona mocniejsza od Cappuccino. Nazwa kawy wywodzi się od amerykańskich turystów, dla których zwykłe espresso było zbyt mocne. Jak Włosi radzili sobie z tym problemem? Dolewali do mocnej kawy wody, która stawała się mniej intensywna i słabsza w smaku. Tak powstało Caffè Americano. Cappucino natomiast tworzone jest na bazie espresso, 100 ml mleka, którego objętość po spienieniu wynosi 125 ml objętości. Na powierzchni znajduje się mleczna pianka, która ma kremową konsystencję. Ice coffee można przyrządzić samemu w domu. Wystarczy do tego mocna kawa, kilka kostek lodu oraz zimne mleko i ulubione dodatki w postaci bitej śmietany, lub cynamonu. Warto postawić na mocną kawę z ekspresu ciśnieniowego. Jest najbardziej esencjonalna i aromatyczna. Parzona i rozpuszczalna także może być.

Dlaczego Ice Coffee?

Ponieważ to napój nadający się na gorące dni. Ice coffee jest alternatywnym rozwiązaniem dla miłośników kawy, która, gorąca letnią porą, nie smakuje już tak dobrze. To metoda na największe upały! Sprawdzi się w pracy, na plaży, czy spotkaniu z przyjaciółmi. Ten niezwykły napój wymyślili Grecy zupełnie przez przypadek w 1957 roku.  Reprezentant szwajcarskiej firmy Nestle, podczas wizyty w Grecji, przedstawił przedsiębiorcom najnowszy produkt firmy – kawę rozpuszczalną z czekoladą dla dzieci. Przygotowanie napoju polegało na wymieszaniu proszku z gorącą wodą i mlekiem w shakerze. Podczas pracy, jeden z pracowników, zechciał przygotować sobie tę kawę dla siebie samego. Nie miał jednak gorącej wody do zalania kawy, więc użył zimnej. Wymieszał w shakerze kawę rozpuszczalną, cukier, mleko, i tak oto powstała pierwsza na świecie Ice coffee. Inne historyczne wzmianki mówią, że mrożona kawa swój początek ma w Wiedniu, inna, że we Francji, gdzie przygotowywano napój zwany Mazagran – składający się z espresso, lodu i cytryny. Jedno jest pewne – miłośników mrożonej kawy na świecie są miliony. Jej popularność wzrastała powoli. Na początku piła ją tylko młodzież. Traktowano ją jako nowinkę na rynku. Choć kawa mrożona jest droższa od tradycyjnej , ze względu na różnorodność składników potrzebnych do jej przygotowania, to jej popularność w dzisiejszych czasach  jest porównywała do kawy tradycyjnej.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna