Jak pozbyć się zmarszczek?

Zmarszczki to dylemat wielu dojrzałych kobiet. Każda z nas w pewnym wieku próbuje różnych metod pozbycia się tego nieestetycznego problemu. Jak więc skutecznie przeciwdziałać zmarszczkom na naszej twarzy?

Jak zapobiegać pojawieniu się zmarszczek?

Profilaktyka ma tutaj ogromne znaczenie. Im szybciej zaczniemy przeciwdziałać pojawieniu się zmarszczek, tym lepsze będą rezultaty. Najlepiej rozpocząć walkę z nimi jeszcze przed ukończeniem 30 roku życia. Nie oznacza to jednak, że nie da się zredukować istniejących już oznak starzenia. Kiedy na naszej twarzy występują one już od dłuższego czasu, również możemy nieco je zmniejszyć. W tym celu należy przede wszystkim:

1. Nawilżać skórę. Niektóre warunki atmosferyczne, tj. suche powietrze, wiatr czy mróz działają niekorzystnie na stan naszej skóry. Warto wówczas przed wyjściem z domu zastosować krem nawilżający.

2. Unikać częstego i intensywnego opalania. Wystawianie naszego ciała na działanie promieni słonecznych sprawia, że skóra z czasem traci swoją jędrność i elastyczność.

3. Stosować zdrową dietę. Powinna ona być bogata w witaminy A, C, D, E, a także w cynk. Warto więc jak najczęściej spożywać świeże warzywa i owoce, kasze, chude mięso i jaja.

Domowe maseczki – sposób na zmarszczki

Domowe maseczki na zmarszczki to naturalny sposób na piękną i odżywioną skórę twarzy. Mają one łatwo dostępne składniki i są bardzo proste do przygotowania. Ich ogromną zaletą jest brak chemicznych składników, które mogłoby być nieodpowiednie dla alergików i osób z cerą wrażliwą.

Pierwszą opcją jest maseczka z banana, awokado i białka jajka. Ubite białko oraz miąższ z awokado i banana łączymy ze sobą uzyskując konsystencję kremu gotowego do nałożenia na oczyszczoną twarz. Optymalny czas utrzymywania maseczki na skórze to 25 minut. Następnie zmywamy maskę wodą. Taki zabieg najlepiej stosować 2-3 razy w tygodniu.

Gładką i pozbawioną zmarszczek skórę osiągniesz także dzięki maseczce z aloesu i oliwy z oliwek. Potrzebujesz 4 łyżek żelu aloesowego, 2 łyżek oliwy z oliwek i 1 żółtka jajka. Po wymieszaniu składników otrzymasz jednolitą masę gotową do nałożenia na skórę na około 30 minut. Po upływie tego czasu zmywamy masę wodą i powtarzamy zabieg 2-3 razy w tygodniu.

Kolejna maseczka, która sprawi, że twoja skóra będzie ujędrniona i nawilżona to krem z dojrzałego awokado i połowy szklanki miodu. Zmieszane składniki nałóż na oczyszczoną twarz na 20 minut, po czym zmyj wodą.

Domowe maseczki na zmarszczki można stosować zarówno w ramach profilaktyki jak i w przypadku istniejących już oznak starzenia.

Więcej tego typu porad znajdziesz w artykule www.domowe-sposoby.pl/uroda/domowe-maseczki-na-zmarszczki/

Podsumowanie

W procesie zapobiegania powstawaniu zmarszczek istotne są czynniki, tj. regularne nawilżanie skóry, unikanie intensywnego opalania czy zdrowa dieta, bogata w witaminy A, E, C, D oraz cynk. Jedną z najlepszych metod walki z oznakami starzenia na twarzy są domowe maseczki na zmarszczki. Ich naturalne składniki dostarczą skórze niezbędnych witamin sprawiając, że będzie ona bardziej odżywiona. Z uwagi na brak zawartych w nich substancji chemicznych, mogą je stosować również osoby z cerą wrażliwą i skłonną do alergii.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna