Jak koktajl warzywny oczyszczający wpływa na zdrowie?

Z roku na rok wzrasta świadomość konsumentów dotycząca zdrowego stylu życia. Uważniej wybieramy poszczególne artykuły spożywcze analizując ich skład, ale również chętniej niż dotychczas odwiedzamy miejsca, w których można poćwiczyć. Dużą popularnością cieszą się także wszelkiego rodzaju diety odchudzające i detoksujące, czego najlepszym dowodem jest wzmożone zainteresowanie koktajlami warzywnymi oczyszczającymi. Jak je stosować i dla kogo są przeznaczone?

Kiedy po nie sięgnąć? Dla kogo przeznaczone?

Jak sama nazwa wskazuje, koktajl warzywny oczyszczający znajduje zastosowanie wtedy, gdy chcemy oczyścić organizm z zalegających toksyn oraz szkodliwych substancji, które powstały na skutek prowadzonego dotychczas stylu życia. Jednak detoks to nie jedyny skutek ich stosowania. Kolejnym plusem jest utrata zbędnych kilogramów. Dlatego z mocy oczyszczającej diety korzystają również osoby, które poszukują sposobów, aby w skuteczny i zarazem wygodny sposób pozbyć się niechcianych kilogramów.

Istota działania diety sokowej

Podstawowym składnikiem koktajli warzywnych oczyszczających są antyutleniacze, które w głównej mierze przyczyniają się do odtrucia organizmu i likwidacji wolnych rodników. Niezmiernie ważnym czynnikiem jest różnorodność, pozwalająca zapewnić optymalną dawkę witamin i składników mineralnych, jakich potrzebuje człowiek do prawidłowego funkcjonowania. Największą popularnością cieszą się soki z marchwi, buraków i pomidorów, w szczególności wśród osób skarżących się na nadciśnienie tętnicze, niewystarczającą ilość czerwonych krwinek we krwi czy w problemach z wątrobą.

Zasady

Sam koktajl warzywny oczyszczający nie wystarczy, aby dieta przyniosła oczekiwane rezultaty. Ważne jest przestrzeganie kilku kluczowych zasad, od których w dużej mierze zależy pomyślność kuracji. Po pierwsze – czas. Generalnie dietę można zastosować na 1, 3, 5 lub 7 dni, jednak przed jej zastosowaniem warto skonsultować to z dietetykiem. Po drugie – zasady. W terapii sokami nie ma miejsca na produkty wysoko przetworzone i zawierające konserwanty. Nie wskazane w czasie jej stosowania jest picie kawy, herbaty i alkoholu. Zaleca się, aby na czas jej trwania zrezygnować również z cukru, a także mięsa i ryb, w szczególności tłustych. Po trzecie – przygotowanie. Oczywistym pozostaje fakt, że koktajl warzywny oczyszczający najlepiej smakuje przygotowany bezpośrednio przed spożyciem. Dlatego, jeśli tylko mamy taką możliwość, warto go przyrządzić „na świeżo”. Zabiegani i zapracowani mogą przygotować porcję na cały dzień i przechowywać w lodówce lub zamówić w Internecie. W szczelnie zamkniętym pojemniku przetrwa kilka godzin, nie tracąc posiadanych składników odżywczych.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna