Jak można pielęgnować brodę?

Moda na zarost zatacza coraz szersze kręgi. Piękna, efektowna broda musi być jednak poddawana regularnym zabiegom pielęgnacyjnym. Tylko wtedy będzie zachwycać swoim wyglądem. Nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób można zadbać o tak pieczołowicie zapuszczaną brodę. Dlatego postanowiliśmy nieco przybliżyć ten temat, omawiając główne zasady pielęgnacji zarostu.

Jakim szamponem myć brodę?

Jak podkreślają specjaliści, o brodę należy dbać jeszcze bardziej, aniżeli o włosy na głowie. Wynika to z faktu, że broda jest narażona na niekorzystne działanie większej liczby czynników. Doskonałym przykładem mogą być okruszki jedzenia dostające się między włosy lub dym tytoniowy osiadający na brodzie podczas palenia. Broda bardzo łatwo ulega przetłuszczeniu. Jej specyficzna struktura sprawia, że dużo częściej osadzają się na niej drobiny kurzu. Dlatego kluczowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest regularne mycie brody. Najlepiej wykonywać je dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Regularna pielęgnacja brody ma także wpływ na skórę, zapobiegając powstawaniu podrażnień i wyprysków.

Wybierając szampon, należy postawić na produkt, który jest dedykowany do mycia brody. Tego typu preparat ma lżejszą konsystencję i powoduje dokładne oczyszczenie brody. Dodatki stosowane w szamponach sprawiają, że broda staje się miękka i dużo lepiej układa się po myciu.

Dlaczego warto stosować olejek i balsam do brody?

Olejki i balsamy do brody posiadają specjalne substancje odżywcze, które dodatkowo powodują zmiękczenie włosa oraz nawilżenie skóry twarzy. Olejki i balsam zapobiegają łuszczeniu się skóry. Martwy naskórek zatrzymujący się na brodzie obniża jej walory estetyczne, a do tego wywołuje dyskomfort. Wielu Panów zastanawia się, jaka jest różnica między olejkiem a balsamem. Różnica polega na sposobie aplikacji oraz gęstość preparatu. Olejki mają bardziej płynną konsystencję i dużo łatwiej docierają w trudno dostępne miejsca. Powodują doskonałe nawilżenie i odżywiają zarówno włosy, jak i skórę twarzy. Balsam ze względu na bardziej zwartą konsystencję pozwala także odpowiednio modelować brodę. Jednocześnie powoduje jej optymalne odżywienie.

Przeczytaj także:  Wybieramy dodatki do stroju koktajlowego

W jaki sposób czesać brodę?

Jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest czesanie brody. Co ciekawe ma ono korzystny wpływ nie tylko na włosy, ale także na skórę twarzy. Czym czesać? Najlepiej szczotką wykonaną z naturalnego włosia dzika. Warto też zaopatrzyć się w metalowy grzebień, który świetnie nadaje się do drobnych poprawek, zbierania włosów i usuwania nadmiaru olejku lub balsamu. Dokładne rozczesanie brody pozwala pozbyć się kurzu i brudu. Ponadto sprawia, że włosy dużo lepiej się układają. Oprócz tego regularne czesanie poprawia ukrwienie, co przekłada się na szybszy transport substancji odżywczych do włosów. Dzięki temu broda szybciej rośnie, a włosy zachowują zdrowy wygląd. Zabieg czesania, w połączeniu z nałożeniem balsamu, pozwala stylizować zarost.

Pielęgnacja brody wymaga wiele uwagi oraz przemyślanego doboru kosmetyków. Ich duży wybór możecie znaleźć na stronie Beabeleza.pl. Szampony, mydło, olejki, kremy do stylizacji i balsamy pozwolą Wam zadbać o zdrową, efektowną i pięknie wystylizowaną brodę.

fot. materiały prasowe

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna