Jak właściwie dbać o skórzane obuwie? – Poradnik

Zakup skórzanego obuwia naprawdę się opłaca. Jest to bowiem inwestycja na kilka lat, dlatego warto zapłacić za nie więcej niż za buty wykonane ze słabszej jakości materiałów. Należy jedynie pamiętać o skutecznej ochronie skórzanego obuwia. Aby cieszyć się jego wyglądem i wytrzymałością, warto o nie odpowiednio dbać. W poniższym artykule podpowiadamy, jakie zabiegi można wykonywać, aby przedłużyć żywotność butów wykonanych ze skóry.

Najważniejsza okazuje się impregnacja – zanim zaczniesz użytkować obuwie, przygotuj je odpowiednio na nadchodzący sezon. W tym celu należy nanieść na ich powierzchnię specjalne preparaty, które mają za zadanie zwiększyć odporność butów na różne czynniki zewnętrzne. Nakładana warstwa nie jest w żaden sposób widoczna, dlatego nie musisz się obawiać, że zmieni się wygląd obuwia. Zyska ono jedynie dodatkową ochronę, która zabezpieczy je przed wieloma uszkodzeniami.

Impregnację obuwia skórzanego warto wykonywać przynajmniej raz w miesiącu. Oczywiście jest to zależne od częstotliwości noszenia butów, dlatego warto ocenić to indywidualnie. Pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność – jeśli zapomnisz o impregnacji, buty mogą ulec trwałemu i nieodwracalnemu uszkodzeniu – mówi doradca klienta pracujący w internetowym sklepie z glanami.

Jak impregnować obuwie skórzane?

Niektórym osobom może się wydawać, że impregnacja obuwia to czasochłonna i trudna do przeprowadzenia czynność. Nie jest to prawda, gdyż zabezpieczanie butów przed uszkodzeniami można wykonać szybko i łatwo. Najpierw jednak trzeba dokładnie wyczyścić obuwie i dopiero wtedy można przystąpić do impregnowania jego powierzchni. Kluczowe okazuje się wybranie właściwego preparatu, dobierz go więc odpowiednio do materiału, z jakiego wykonane są buty. Zazwyczaj środki dostępne są w postaci kremu, wosku lub sprayu. Ich wybór zależy wyłącznie od Ciebie – wszystkie doskonale się sprawdzają i skutecznie zabezpieczają damskie i męskie obuwie skórzane, jeśli są odpowiednio dopasowane do tego materiału.

Przeczytaj także:  Królowe lata, czyli najmodniejsze sukienki sezonu

Kolejne kroki pielęgnacji butów ze skóry

Impregnacja butów to podstawa ochrony, ale oprócz tego warto wykonywać również inne czynności, by cieszyć się wysoką jakością i ładnym wyglądem butów. Bardzo ważne okazują się także czyszczenie i pastowanie. Dawniej w tym celu wykorzystywano osobne specyfiki, ale aktualnie dostępne są preparaty, które jednocześnie czyszczą i polerują obuwie skórzane. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy, ponieważ nie trzeba kupować dwóch oddzielnych produktów. Wystarczy wyposażyć się w jeden preparat przeznaczony zarówno do czyszczenia, pastowania, natłuszczania, jak i nabłyszczania skóry. Pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność – regularna pielęgnacja obuwia może znacznie przedłużyć jego żywotność.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna