Jak dbać o włosy, aby uzyskać efekt WOW?

Częste farbowanie, suszenie, prostowanie czy kręcenie włosów negatywnie wpływa na ich stan. Zabiegi tego typu negatywnie wpływają na ich strukturę. Z czasem kosmyki stają się coraz trudniejsze do ułożenia, są niemiłe w dotyku, zbijają się w kołtuny, łamią się czy wypadają. Szukasz sposobu na to, aby twoje włosy znów zachwycały? Podpowiadamy, jak to zrobić!

Dobre kosmetyki to podstawa

Dobre kosmetyki to twój prawdziwy klucz do sukcesu. Twoja kosmetyczka powinna być dopasowana do twoich potrzeb. Wśród preparatów powinien się znaleźć szampon do suchych włosów, który nie tylko dobrze oczyści skórę głowy, ale również zadba o kosmyki na całej ich długości. Poszukujesz odpowiedniego produktu? Szukaj czegoś, co zawiera keratynę, która dogłębnie nawilży i zregeneruje strukturę włosa. Występuje w wielu kosmetykach – szamponach, odżywkach, maskach – wystarczy poszukać. Pomocne również będą preparaty, które zawierają mocznik, d-pantenol, kolagen czy elastynę. Warto testować różne preparaty i marki, ważne, abyś skupiła się na właściwych składnikach, które powinien zawierać wybrany kosmetyk, taki jak odpowiedni szampon do suchych włosów.

Odpowiednia fryzura zrobi robotę!

Piękna kondycja włosów to nie wszystko. Efekt wow zapewni ci również odpowiednia fryzura. Nie zawsze długie włosy sprawiają, że kobieta wygląda pięknie. Jeżeli sama masz problemy z zapuszczeniem włosów, to postaw na twarzowe cięcie. Klasyczne boby, loby, oryginalne grzywki, piękne cieniowanie. Oryginalna fryzura to najszybszy sposób na efekt wow. Warto podcinać włosy. Nie tylko po to, aby osiągnąć efekt wow, ale po to, aby przywrócić puklom blask. Włosy, które są zniszczone, spalone czy rozdwojone na końcówkach nigdy nie będą ładne – lepiej je ściąć i zacząć zapuszczanie od początku.

Przeczytaj także:  Sezonowa grypa co roku zbiera swoje żniwa. Co powinieneś o niej wiedzieć?

Stylizacja odpowiednimi preparatami

Każda kobieta codziennie chce wyglądać idealnie. Niestety każdorazowe używanie wysokiej temperatury, lakierów czy pianek może negatywnie wpłynąć na wygląd włosów, przez co będziesz używała więcej prostownicy, lokówki czy stylizatorów. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest stawianie na naturalność. Postaraj się polubić ze swoimi włosami.

Może warto spróbować nowych fryzur? Dziewczęce kucyki czy piękne warkocze potrafią odmienić wygląd, a przy tym nie niszczą włosów. Pamiętaj, aby nie używać gumek z metalowymi końcówkami, które mają negatywny wpływ na twoje pasma. Szukaj tych materiałowych lub plastikowych, które nie sprawiają, że włosy się plączą.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna