Pierścionek zaręczynowy ze stali chirurgicznej – jak dobrać?

Pierścionek zaręczynowy jest specjalnym i szczególnym podarunkiem dla kobiety. To piękny sposób na okazanie miłości oraz obietnica bycia razem do końca życia. Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać, jeśli nasza wybranka nie lubi złota ani srebra?

Pierścionki zaręczynowe ze stali chirurgicznej

Świetnym pomysłem będzie zakup pierścionka ze stali chirurgicznej. Idealne pierścionki ze stali chirurgicznej są nie tylko odporne na ścieranie się, ale również nie uczulają, co jest bardzo ważne dla osób uczulonych np. na srebro. Można wybrać je w różnych rozmiarach oraz z pięknymi detalami. Dzięki temu podarowany przez nas pierścionek zaręczynowy będzie jedyny w swoim rodzaju.

Do wyboru mamy:

– pierścionki zaręczynowe wysadzane cyrkoniami,

– pierścionki zaręczynowe z grawerem,

– pierścionki zaręczynowe z trójwymiarowym grawerem,

– pierścionki zaręczynowe z emalią.

Najbardziej klasyczne będą pierścionki zaręczynowe ze stali szlachetnej, które posiadają jedno oczko. Wielu jubilerów tworzy klasyczne pierścionki ze stali chirurgicznej, które przypominają modele ze złota lub srebra. Są „najbezpieczniejsze”, ponieważ spodobają się praktycznie każdej kobiecie.

Szukając czegoś bardziej oryginalnego, można wybrać pierścionek z trójwymiarowym grawerem po bokach oraz jednym lub kilkoma kamieniami. Grawer może mieć formę roślinną lub nawet zwierzęcą i przypominać jaszczurkę, lub smoka. Takie fantazyjne pierścionki podobają się paniom kochającym gotyckie stylizacje i świat fantasy.

Klasyczny pierścionek ze stali chirurgicznej z emalią ma piękny kształt, a kolorowa emalia pięknie prezentuje się na jednolitym tle. Taki model przypomina nieco obrączkę, dlatego dobrze go łączyć później z taką ślubną biżuterią, która będzie bardzo charakterystyczna. Dzięki temu nikt nie pomyli pierścionka zaręczynowego z obrączką.

Przeczytaj także:  Damskie koszulki – z nadrukiem czy bez nadruku?

Czy pierścionki ze stali chirurgicznej są tańsze od tych złotych?

Złoto jest drogim materiałem i zawsze będzie trzymało wysoką cenę. Czasem jednak ceną pierścionka zaręczynowego nie jest sam materiał, ale jego forma i kształt. Im bardziej fantazyjny wygląd i grawer po wewnętrznej stronie pierścionka, tym droższy będzie podarunek. By wybrać idealne pierścionki ze stali chirurgicznej, spośród których znajdziemy ten jedyny, idealny dla ukochanej, warto zwrócić się do firm jubilerskich, które wykonują takie zamówienia indywidualnie. Dzięki temu wybrany przez nas pierścionek zaręczynowy będzie piękny i jedyny w swoim rodzaju i na pewno zostanie ciepło przyjęty przez przyszłą narzeczoną.

Informacja prawna