Franczyza na wsi – jak otworzyć własną Żabkę?

franczyzna na wsi

W czasach pandemii, wojny na Ukrainie, wysokiej inflacji i osłabionej sytuacji gospodarczej trudno podjąć decyzję o rozpoczęciu własnej działalności od zera. Alternatywą jest system franczyzowy, który obniża ryzyko niepowodzenia do minimum i zapewnia kompleksowe wsparcie na każdym etapie – jak Żabka. Franczyza znanej marki może wiązać się z wieloma korzyściami – sprawdź, jak otworzyć własny sklep.

Jaki sklep otworzyć na wsi? Żabkę

Żabka proponuje franczyzę sklepu zarówno przedsiębiorcom działającym od wielu lat, którzy chcą działać pod znanym szyldem, jak i początkującym, głodnym sukcesu, którzy zastanawiają się, jaki biznes otworzyć na wsi lub w mieście. Jeśli mieszkasz na prowincji, masz motywację, a także lubisz handel i kontakt z ludźmi, dobrym pomysłem będzie własny sklep – m.in. ogrodniczy, spożywczy czy budowlany.

Opisujemy, jak wygląda ta procedura w przypadku popularnej Żabki. Sklepy tej sieci znajdują się niemal w każdym zakątku Polski – aktualnie działa prawie 6,5 tys. sklepów w sieci Żabka, a firma ta zrzesza około 5 tys. franczyzobiorców. Niemal 3 miliony osób codziennie korzystają z produktów i usług Grupy Żabka – to bardzo popularna franczyza na wsi oraz w mieście.

Żabka – franczyza dla każdego

W systemie franczyzowym jedna strona dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, daje zgodę na używanie rozpoznawalnego znaku towarowego i logo, a także zapewnia wsparcie i marketing, a druga dzieli się zyskami. Każda franczyza – na wsi lub w mieście – działa na innych zasadach i należy je szczegółowo poznać przed podjęciem decyzji o takim modelu współpracy.

Przeczytaj także:  Marzysz o pracy w branży modowej? Sprawdź o czym musi wiedzieć przyszły stylista

Jaki biznes otworzyć na wsi – zasady franczyzy Żabki w pigułce

Żabka system franczyzowy rozpoczęła w 2016 roku. Jej franczyzobiorcą może zostać każdy, bez ograniczeń wiekowych czy w zakresie doświadczenia. Jeśli zastanawiasz się, jaki sklep otworzyć na wsi, mimo że nigdy żadnego nie prowadziłeś, warto pochylić się nad tą propozycją. Przed rozpoczęciem współpracy odbywa się proces rekrutacji i szkoleń. Wymagany jest też wkład finansowy na pokrycie kosztów w pierwszym miesiącu prowadzenia sklepu, ale jest on minimalny.

Żabka wymaga jedynie 5 tys. zł wkładu własnego oraz dużo zaangażowania, a gwarantuje min. 20 tys. zł przychodu co miesiąc przez pierwszy rok prowadzenia sklepu. Sieć pokrywa też koszty adaptacji lokalu oraz dostaw towarów, zapewnia logistykę oraz wsparcie marketingowe. Jeśli zastanawiasz się, jaki biznes otworzyć na wsi, ale nie możesz zainwestować dużych środków, Żabka może okazać się przepisem na sukces.

Poza tym umowa jest podpisywana na czas nieokreślony z 30-dniowym okresem wypowiedzenia. Można zrezygnować w każdej chwili, bez żadnych konsekwencji. Taka franczyza na wsi czy w mieście pozwala na rozwój biznesowy i zapewnia wiele wyzwań – jak wybór i zatrudnienie pracowników czy prowadzenie księgowości.

Informacja prawna