Fakty i mity o perfumach niszowych

perfumy

Coraz częściej chcemy być oryginalni. Marzymy o tym, aby wyróżniać się z tłumu. Sięgamy więc po nietuzinkową odzież i dodatki, a także chcemy skropić się zapachami niepochodzącymi od mainstreamowych marek. Takie proponują nam perfumy niszowe. Wokół nich narosło jednak przez lata wiele mitów. Jakich? Przedstawiamy te najpopularniejsze i rozprawiamy się z nieprawdziwymi tezami na temat niszowych pachnideł.

Perfumy niszowe są drogie

MIT. Jednym z najczęściej powielanych mitów dotyczących perfum niszowych jest ten mówiący o ich cenie. Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że pachnidła są drogie i stać na nie tylko nielicznych. Na forach czy stronach internetowych znaleźć można informacje, że flakonik kosztuje kilkaset nie tylko złotych, ale i dolarów. Okazuje się jednak, że na https://tagomago.pl/collections/perfumy-perfumy-niszowe dostępne są perfumy niszowe w o wiele niższych cenach. Zapachy marek takich jak Annick Goutal, Escentric, The Different Company, Serge Lutens I wiele innych można kupić w przedziale cenowym 100-300 złotych. Jak więc widać ceny perfum niszowych wcale nie muszą być wygórowane, chociaż w ofercie e-drogerii można odnaleźć i o wiele droższe propozycje, w których koszt flakonu przekracza 600 złotych.

Perfumy niszowe są dostępne tylko w wybranych drogeriach

PRAWDA i MIT. Perfumy niszowe to zapachy trudniej dostępne niż te mainstreamowe. Jeszcze kilka lat temu można było je kupić jedynie u producentów lub w wybranych perfumeriach – głównie stacjonarnych. Dziś dostęp do nich jest o wiele łatwiejszy. Wybrane marki perfum niszowych sprzedawane są również w drogeriach internetowych, a nawet w popularnych sieciach sklepów z kosmetykami. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie wszystkie perfumerie je proponują. Zaznaczyć należy również, że nawet posiadając je w swojej ofercie, dysponują zazwyczaj ograniczoną liczbą sztuk. Wynika to z tego, że perfumy niszowe tworzone są w limitowanej liczbie, a przez to są trudniej dostępne.

Perfumy niszowe brzydko pachną

MIT. Perfumy niszowe nie pachną brzydko a wyjątkowo. Na próżno w nich szukać standardowych aromatów i połączeń np. nut owocowo-kwiatowych czy przyprawowo-korzennych. Perfumiarze tworzący niszowe zapachy wykorzystują do produkcji nietypowe wonie, które nie każdemu się spodobają. Częstym rozwiązaniem jest również to, że te nietuzinkowe akordy łączone są w niezwykle oryginalny sposób. Dzięki temu w niszowych perfumach odnajdziemy takie aromaty jak kadzidło, pomidory, sól, glinka, wędzona szynka i wiele, wiele innych niecodziennych. Trzeba przyznać, że zapachy te mogą niektórym osobom kojarzyć się nieprzyjemnie, nie oznacza to jednak, że dla wszystkich są brzydkie. Ze względu na swój skład perfumy niszowe sprawdzają się w kosmetyczkach osób odważnych i lubiących wyróżniać się z tłumu. Szerokim łukiem powinni je omijać wielbiciele klasyki.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna