Dzięki tym 3 gadżetom w końcu dotrzymasz noworocznych postanowień

Realizacja noworocznych postanowień często kończy się już w styczniu. Warto zainwestować w gadżety, które ułatwią nam ich podtrzymanie.

Organizacja domu i mieszkania

Jednym z postanowień noworocznych jest w wielu przypadkach lepsza organizacja domu i mieszkania. Często obiecujemy sobie porządki, remonty, odkładanie rzeczy na ich miejsce. O ile chętnie trzymamy się tych postanowień w pierwszych dniach Nowego Roku, tak im więcej czasu mija, tym trudniej nam się wywiązać. Dlatego też, warto zacząć od małych gadżetów, które pomogą nam w łatwy sposób wyrobić w sobie przydatne nawyki.

Organizację domu czy mieszkania i utrzymywanie porządku warto zacząć od wyznaczenia konkretnych miejsc na dane rzeczy. Czego często w popłochu szukamy tuż przed wyjściem z domu? Kluczy, poprzedniego dnia rzuconych byle gdzie. Gadżetem, który sprawi, że już nigdy nie spóźnimy się z powodu zaginionych kluczy jest designerski wieszak na klucze. Bogatą ofertę znaleźć można pod linkiem https://zawieszalnia.pl/wieszaki-na-klucze. Prezentowane tam wieszaki mają ciekawe wzory, a czasem nawet kształt napisu przypominającego „weź klucze”. Wykonano je z metalu, są dzięki temu wytrzymałe, trwałe. Mogą być też świetnym prezentem dla bliskiej osoby, która podjęła wspomniane postanowienie. Wieszak na klucze wpasuje się zarówno w nowoczesne jak i bardziej tradycyjne wnętrze. W realizacji postanowienia pomoże nam też praktyczna organizacja szaf, pudełka i segregatory na różne drobiazgi.

Lepsze planowanie

Często nie możemy sobie poradzić z ilością zadań, ponieważ w nieodpowiedni sposób planujemy czas. Za dużo próbujemy sobie narzucić, zapominamy o nakładających się godzinach spotkań. W codziennym pośpiechu łatwo o pomyłki. Dlatego też, gadżetem, w który wraz z Nowym Rokiem warto zainwestować jest dobrej jakości planer. Obecnie ich wybór jest bardzo szeroki. Mają one nie tylko rubryki na każdy dzień, ale także kartki przeznaczone na przykład na plan finansowy, żywieniowy, plan treningów, ważne okazje, o których powinniśmy pamiętać. Poświęcając każdego dnia zaledwie kilka minut na planowanie, z łatwością tak ułożymy swój dzień, aby poradzić sobie ze wszystkimi zadaniami do wykonania. Zaletą planerów niedatowanych jest to, że możemy prowadzić je w dowolny sposób i na przykład pominąć dni, w których zaplanowaliśmy urlop i żadnych zadań zaplanować nie musimy.

Przeczytaj także:  Poczta balonowa - dlaczego świetnie nada się na dzień matki a także na inne okazje?

Koniec ze spóźnianiem

Postanowieniem noworocznym może być też „nie będę się spóźniać”. W jego realizacji z pewnością pomoże zegar zawieszony w widocznym miejscu, na przykład w kuchni czy jadalni, gdzie na ostatnią chwilę przed wyjściem do szkoły lub pracy jemy śniadanie. Warto postawić na zegar, który będzie się wyróżniał formą i przyciągał wzrok. Wtedy na pewno zbliżająca się godzina wyjścia z domu rzuci się nam w oczy. Świetnym rozwiązaniem będą metalowe zegary ścienne w industrialnym stylu, które będą pasować do nowoczesnych wnętrz. Ciekawe w formie są zegary, których tarcza przypomina mapę świata. Taki oryginalny gadżet jest nie tylko praktyczny, ale stanowi też ozdobę w domu lub mieszkaniu.

Nowy Rok może być dobrą okazją, aby coś zmienić w swoim życiu. Mogą to być drobiazgi, dzięki którym ograniczymy niepotrzebny stres i zyskamy czas. A te dwie kwestie mogą być naszym najlepszym postanowieniem noworocznym.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna