Domowe sposoby na trądzik. Jakie zioła stosować?

trądzik

Każda kobieta marzy o promiennej, pozbawionej niedoskonałości cerze. Niestety, niektóre panie borykają się z trądzikiem, który ma bardzo niekorzystny wpływ na poczucie atrakcyjności. Na szczęście, istnieją skuteczne metody walki z tą uporczywą dermatozą. W niektórych przypadkach wystarczające będą domowe sposoby na trądzik. W tych bardziej zaawansowanych, mogą one stanowić wsparcie dla leczenia specjalistycznego.

Fiołek trójbarwny – ziele ograniczające łojotok

Jednym z ziół, które może okazać się pomocne w kontekście walki z trądzikiem jest bez wątpienia fiołek trójbarwny. Ta niepozorna roślina słynie z właściwości przeciwzapalnych, ściągających oraz detoksykujących. Przede wszystkim poleca się ją osobom, które borykają się z nadmiernym przetłuszczaniem się cery. Problem ten dotyczy zaś niemal każdej posiadaczki cery trądzikowej. Z fiołka trójbarwnego warto przygotować napar. Konieczne jest jednak wyposażenie się w jak najlepszej jakości surowiec zielarski. Możemy zebrać go samodzielnie, jeśli znamy się na ziołach lub też zakupić w specjalistycznym sklepie zielarskim. W celu przygotowania naparu, należy zalać dwie łyżki ziela dwiema szklankami gorącej, ale nie wrzącej wody. Po ostudzeniu napar jest gotowy do picia. Najlepsze efekty daje popijanie naparu dwa razy dziennie przez około miesiąc. Pierwsze efekty w postaci redukcji wyprysków oraz ograniczenia przetłuszczania się skóry, możemy zaobserwować po dwóch tygodniach regularnego picia herbatki. Napar możemy wykorzystać także jako tonik i przemywać nim skórę rano i wieczorem. Jest to dobra opcja zwłaszcza dla kobiet, które z różnych względów nie chcą zdecydować się na stosowanie wewnętrzne ziela. Efekty nie będą jednak tak spektakularne jak w przypadku picia naparu.

Przeczytaj także:  Poznaj zalety wody termalnej w kosmetykach

Zainteresuj się nagietkiem oraz bzem czarnym

Panie, które zastanawiają się nad tym, jakie zioła stosować na trądzik, powinny zainteresować się nagietkiem oraz bzem czarnym. Nagietek lekarski słynie nie tylko z charakterystycznych pomarańczowych kwiatów, ale również z cennych właściwości leczniczych. Ma on działanie przeciwzapalne, dzięki czemu jest w stanie zredukować liczbę wyprysków skórnych. Warto docenić go także ze względu na właściwości przeciwbakteryjne, dzięki czemu ogranicza namnażanie się bakterii odpowiedzialnych za rozwój trądziku. Nagietek może być stosowany zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Do przygotowania naparu potrzebujemy około dwóch łyżek suszonych kwiatów nagietka. Po zaparzeniu i przestudzeniu, napar jest gotowy do picia. Kurację należy stosować przez około miesiąc, a po tym czasie należy zrobić przerwę. Naparem można również przemywać cerę, dzięki czemu będzie ona znacznie mniej się przetłuszczać. Godną polecenia rośliną w walce z trądzikiem jest także bez czarny. Przypisuje mu się silne właściwości bakteriobójcze, a także grzybobójcze. Bez czarny najlepsze efekty przynosi, jeżeli zostanie zastosowany zewnętrznie. Do przygotowania domowej parówki przeciwtrądzikowej z bzu czarnego należy wykorzystać kwiaty. Kilka garści kwiatów należy zalać wodą i gotować na niewielkim ogniu przez około pięć minut. Napar należy odstawić na noc w chłodne miejsce. Następnego dnia, przy pomocy sitka należy przecedzić napar, a następnie lekko go podgrzać i przelać do miski. W celu wykonania oczyszczającej pory parówki należy pochylić twarz nad miską i pozostać w tej pozycji przez około pięć minut. Zabieg należy powtarzać regularnie, przynajmniej dwa razy w tygodniu. Możemy również przecierać ostudzonym naparem naszą skórę twarzy.

Przeczytaj także:  Triki na zwiększenie objętości włosów

Dowiedz się z zaprzyjaźnionego bloga ziolana.pl jakie zioła na trądzik stosować!

Zioła mają potężną moc i wiele z nich może okazać się pomocnych w walce z trądzikiem. Na uwagę w szczególności zasługują takie rośliny jak: fiołek trójbarwny, bez czarny oraz nagietek. Warto przetestować te zioła, aby móc ocenić na które z nich nasza cera reaguje najlepiej. Stosując ziołowe terapie należy jednak uzbroić się w cierpliwość, bo efekty nie są widoczne od razu.

Informacja prawna