Co to jest serum do twarzy i jakie ma działanie?

O skórę należy dbać, niezależnie od tego, jaki rodzaj cery reprezentujemy oraz czy zmagamy się z niedoskonałościami. Każdy z nas marzy o zdrowym i świetlistym wyglądzie. Skutecznie może pomóc nam w tym kosmetyk, jaki jest serum do twarzy. Dobry krem niestety nie zawsze wystarczy, ponieważ nasza skóra narażona jest na szereg czynników, które jej szkodą, np. promieniowanie UV czy klimatyzacja. Czym zatem jest serum do twarzy i jak może nam pomóc?  Podpowiadamy.

Co to jest serum do twarzy?

Wiele z nas może zadawać sobie pytanie, co to jest  serum do twarzy, ponieważ mimo tego, że kosmetyk ten pojawił się na rynku już jakiś czas temu, to od niedawna dopiero stał się popularnym składnikiem pielęgnacji kobiet oraz mężczyzn. Na samym początku warto zdać sobie sprawę z tego, że jest to przede wszystkim znacznie silniejszy kosmetyk, aniżeli krem. Swoją wysoką skuteczność w dużej mierze zawdzięcza formule, która składa się z wysokiej ilości substancji aktywnych, których stężenie jest znacznie wyższe. W rezultacie, serum do twarzy działa na naszą skórę niemalże od razu poprawiając jej wygląd oraz wspomagając codzienną pielęgnację. Jest to  kosmetyk znacznie lżejszy od kremu i często ma postać wodnistą bądź żelową. Różnica formuły w dużej mierze zależy od tego, do jakiego typu cery dedykowany jest dany kosmetyk. Serum na twarz może nakładać każdy, oczywiście z pominięciem najmłodszych. Szczególnie mocno poleca się go osobom, które skończyły 25 lat.

Przeczytaj także:  Skóra dojrzała - jak dodać jej energii?

Rodzaje serum

W zależności od rodzaju cery, rynek oferuje nam wiele rozwiązań i przeznaczeń, które reprezentuje serum do twarzy. Wielkim plusem tego produktu jest fakt, że możemy go używać niezależnie od tego, czy nasza cera jest sucha, trądzikowa, czy wrażliwa.

Serum do cery trądzikowej skutecznie redukuje działanie gruczołów łojowych, dzięki czemu wydzielanie sebum zostaje zachowane w optymalnych granicach. W tym przypadku zapobiega również powstawaniu zaskórników oraz przeciwdziała namnażaniu baterii, ograniczając powstawanie stanów zapalnych, co jest niezwykle istotne, gdy posiadamy ten typ cery. Skuteczny może okazać się również żel oczyszczający do twarzy.

Serum do cery mieszanej ma nieco bardziej wymagające zadanie, ponieważ musi przeciwdziałać pojawianiu się nadmiaru sebum w strefie T, a jednocześnie chronić wszystkie wymagające i suche miejsca w pozostałych częściach twarzy. Jeśli charakteryzujemy się normalnym typem cery, to serum może pomóc nam w nawilżaniu oraz zapewnić ochronę przed wpływem wolnych rodników. Cera wrażliwa, składająca się z wielu zaczerwienień wymaga od nas specjalne troski. Kluczowe w tym przypadku jest serum, które będzie delikatne w działaniu oraz wzmocni barierę ochrony skóry.

Działania sebum w dużej mierze zależą od tego, jaki typ cery prezentujemy i jaki cel chcemy uzyskać.

Czy warto postawić na serum do twarzy?

Serum do twarzy jest zdecydowanie dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy zadbać o naszą skórę, jak i wzbogacić rutynę pielęgnacyjną o nowy, wartościowy produkt.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna