Jakie kamienie szlachetne wykorzystuje się do wyrobu biżuterii?

Dodatki biżuteryjne są nieodłącznym elementem Twojej codziennej garderoby? Urozmaić swoje stylizacje biżuterią z kamieniami szlachetnymi. Dzięki nim dodasz kreacjom elegancji i unikalnego charakteru. Dobierając odpowiednie kolory minerałów, podkreślisz swoją urodę, a znając ich symbolikę, wybierzesz te, które zaakcentują Twoją osobowość. Jakie kamienie szlachetne do biżuterii są najpopularniejsze? W jakim sklepie jubilerskim znajdziesz dodatki biżuteryjne z urzekającymi minerałami, które warto nosić?

Diament

To jeden z najpopularniejszych i najdroższych kamieni szlachetnych, który znajduje się m.in. w dodatkach biżuteryjnych dla narzeczonych (biżuterii zaręczynowej). To dlatego, że symbolizuje on wierność, czystość, stabilną i silną więź między zakochanymi.

Ten wyjątkowy minerał cechuje się:

  • wysoką twardością,
  • odpornością na zarysowanie,
  • czystością,
  • brylancją – pod wpływem światła diament mieni się kolorowymi iskierkami,
  • uniwersalnym zastosowaniem – doskonale sprawdzi się w każdej formie biżuterii i na każdą okazję.

Pierścionek, wisiorek lub kolczyki z tym kamieniem szlachetnym to idealny prezent również dla osób niezależnych, które są ciekawe świata i promienieją dobrocią. Biżuteria z diamentem dzięki swojej symbolice podkreśli takie cechy charakteru tych osób, jak otwartość na doświadczenia, mądrość i autentyczność. Z diamentowymi ozdobami podkreślą one swoją wolność i nieustanne poszukiwanie prawdy.

Osoby, które noszą ten kamień w biżuterii, postrzegane są jako dobrzy inwestorzy, ludzie sukcesu i o wysokim status społecznym.

Topaz

To kolejny kamień szlachetny, który jubilerzy wykorzystują do wyrobu biżuterii. Jest stosunkowo niedrogi i sprawdzi się jako element dodatku biżuteryjnego osób, które zmagają się z trudnościami

Nazwa tego kamienia szlachetnego powstała prawdopodobnie poprzez nawiązanie do greckiej wyspy Topazios od topaz lub lapaz, które oznaczają ogień. (Jedna z odmian kolorystycznych topazu ma żółtopomarańczową barwę).

Jeśli interesuje Cię biżuteria z topazem, zwróć na niebieski. Kamień szlachetny w tym kolorze idealnie sprawdzi się jako dodatek biżuteryjny dla osób o błękitnych oczach i chłodnej cerze oraz do kreacji o morskim lub zimowym klimacie. Inne kolory tego minerału to różowy, zielony, żółty, pomarańczowy i czerwony. Znajdziesz również topaz bezbarwny.

Topaz symbolizuje siłę i moc, która pomaga przezwyciężać trudności, orzeźwia i wspiera rozwój umysł.

Co więcej, był on również zaliczany do kamieni królewskich: ozdabiano nim klejnoty koronne.

Szafir

Kolejna nazwa cenionego kamienia szlachetnego, o którym dobrze pamiętać, szukając biżuterii z naturalnymi minerałami, to szafir. Ma on głównie granatową barwę, która nada wyrazistości sukienkom o jasnych, pastelowych kolorach i będzie doskonałym elementem wieczorowej kreacji.

Podobnie jak diament sprawdzi się w biżuterii dla zakochanych. Ten granatowy kamień szlachetny symbolizuje wierność, skromność i czystość.

Cechuje go wysoka twardość, przejrzystość i wyjątkowy blask, który wydobywa się z głębi kamienia.

Szafir to kamień naturalny do wyrobu biżuterii polecany osobom, które są pewne siebie, spokojne, prawdomówne i pełne harmonii.

Szmaragd

Zielone kamienie szlachetne w biżuterii to Twój must-have? W takim razie koniecznie poszukaj dodatków biżuteryjnych ze szmaragdem.

Ten kamień szlachetny wykorzystuje się do wyrobu biżuterii dla osób o wiosennym typie urody, o zielonych oczach i szukających ciągłego kontaktu z naturą.

Szmaragd symbolizuje miłość, harmonię, wiosnę, witalność i siłę.

Zielona szmaragdowa biżuteria sprawdzi się przy delikatnych kreacjach o pastelowych barwach, np. brzoskwiniowej lub łososiowej, jak i ciemniejszych lub białych.

Agat

Agat należy do czarnych kamieni szlachetnych, chociaż występuje też w innych kolorach, m.in. w szarym. Biżuteria z jego dodatkiem będzie dobrym wyborem do każdej stylizacji – jasnej i ciemnej, pełnej przepychu i minimalistycznej.

Ten minerał do biżuterii symbolizuje wierność, bogactwo, długie życie i równowagi zarówno fizycznej, jak i emocjonalnej.

Wybierz biżuterię z tym minerałem dla siebie lub dla kogoś bliskiego, jeśli szukasz uniwersalnego naszyjnika lub pierścionka, chcesz podkreślić pewność siebie

Nazwa tego kamienia szlachetnego prawdopodobnie pochodzi od greckiego słowa „agates”, czyli dobry.

Jakich kamieni nie łączyć ze sobą

Masz już w domu biżuterię z kamieniami szlachetnymi i zastanawiasz się, czy kupując nowy minerał, możesz go łączyć z obecnymi?

Według ezoteryków nie powinno łączyć się ze sobą m.in. granatu z bursztynem, diamentów z ametystami oraz szafirów z turkusami.

Gdzie kupić biżuterię z kamieniami szlachetnymi?

Szykujesz się na kolację z ukochaną osobą i chcesz olśnić ją swoją kreacją? A może po wielu latach spotykasz się ze znajomymi i zależy Ci na wywarciu dobrego wrażenia? Koniecznie wzbogać swoje stylizacje o biżuterię z minerałami. Wybierając kamienie szlachetne, nadajesz kreacjom królewskiego akcentu, elegancji i finezyjności.

Zamów własne dodatki biżuteryjne z diamentem lub szafirem w sklepie z biżuterią – 24 Karaty. Wybierz tę, która przykuje wzrok każdego i podkreśli Twoją urodę, dodając Ci pewności siebie.

fot. tytułowa: Dan Farrell | Unsplash.com

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna