Chroń swoje dłonie — na co zwracać uwagę przy zakupie rękawic zimowych?

Większość z nas z utęsknieniem wygląda za okno, co chwila, sprawdzając, czy jakaś przygoda nie czeka tuż za rogiem. Prawda jest taka, że nie chcemy rezygnować z niezapomnianych wrażeń, tylko ze względu na mniej pieszczotliwą temperaturę na zewnątrz. Jednak każda zimowa wyprawa wymaga solidnych przygotowań. Warto pamiętać o tym, że zmarznięte ręce nie należą do przyjemnych wrażeń z podróży, więc dobrze jest zaopatrzyć się dobre rękawiczki. Na co w takim razie należy zwrócić uwagę, podczas ich kupna?

Rodzaje rękawiczek

Konstrukcja rękawic jednopalczastych i pięciopalczastych różni się nie tylko wyglądem. Te pierwsze zdecydowanie bardziej ochronią nasze zmarznięte dłonie przed zimnem, jednak warto pamiętać o tym, że sama wyprawa to nie tylko dźwiganie nóg i chodzenie przed siebie. Należy wspomnieć o tym, iż osobna przestrzeń dla każdego palca zdecydowanie poszerza zakres możliwości i wykonywanych w tychże rękawicach czynności. Decyzja, które rękawice zimowe nadadzą się bardziej, powinna zostać podjęta indywidualnie z uwzględnieniem naszych potrzeb.

Ze śniegiem pod rękaw

Wszyscy lubimy poetycko prószący śnieg, ale nie zawsze wtedy, kiedy sięga swoimi lodowatymi drobinkami za rękaw, obniżając przy tym komfort całej wyprawy. Warto pomyśleć wtedy o rękawicach zimowych, które ochronią nas przed śniegiem. Porządne rękawice wyposażone są w specjalne ściągacze, które mają za zadanie utrudnić przedostanie się go w niepożądane miejsca.

Rękawiczki i smartfony

Nierzadko rezygnujemy ze swojego smartfona, na rzecz cieplejszych dłoni lub odwrotnie — wolimy mieć zmarznięte palce, ale aktualizacja statusu w mediach społecznościowych czy zdjęcie wykonane za pomocą smartfona, jest punktem obowiązkowym każdej naszej wyprawy. Dla gadżetowców najlepszym rozwiązaniem będą rękawice, na których za pomocą odpowiedniego materiału, została wydzielona osobna przestrzeń, ze specjalnym przeznaczeniem dla ekranów dotykowych. Jest to rozwiązanie, które trafnie łączy oba światy, stawiając na funkcjonalny kompromis.

Przeczytaj także:  Kiedy zwrócić się po pomoc do psychologa?

Zwrócenie uwagi na powyższe elementy pozwoli każdemu zimowemu podróżnikowi na odpowiedni dobór rękawic zimowych i tym samym ułatwienie sobie życia, poprzez dobór tego, czego w danym momencie od nich oczekuje. Wpływ na podjętą decyzją z pewnością powinien mieć charakter wyprawy oraz dokładne przeznaczenie rękawic.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna