5 powodów, dla których warto sięgnąć po naturalne kosmetyki

Naturalne kosmetyki podbijają rynek i coraz częściej trafiają do konsumentów i konsumentek w Polsce. Wegańskie produkty odpowiadają współczesnym trendom życia zgodnie z naturą, troski o środowisko oraz dbałości o skórę poprzez ograniczenie chemikaliów i sztucznych substancji, negatywnie wpływający na cerę. Jakie są zalety używania wegańskich, naturalnych kosmetyków, tworzonych rzemieślniczymi metodami?  

1. W trosce o planetę

2. W trosce o swoją skórę

3. Dla alergików i osób z wrażliwą cerą

4. Lepsze działanie

5. Wspieranie lokalnych biznesów

Kosmetyki naturalne do demakijażu twarzy, pielęgnacji skóry czy kąpieli. Oferta rzemieślniczych, wegańskich produktów do pielęgnacji i makijażu jest już tak szeroka, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Przygotowywane zgodnie ze starannie zaplanowanymi receptury na bazie takich naturalnych ziół i produktów przyrody, jak pomarańcze, rozmaryn czy korzenna śliwka, dają także niezapomniane wrażenia zapachowe i poczucie obcowania z przyrodą.

Oto 5 zalet kosmetyków naturalnych, dla których warto po nie sięgnąć.

1. W trosce o planetę

Wybór naturalnych, wegańskich kosmetyków to wybór ekologiczny i etyczny. Takie kosmetyki nie są testowane na zwierzętach, a składniki do nich pochodzą z wyspecjalizowanych hodowli, w których nie stosuje się sztucznych nawozów i innych chemikaliów. Ich produkcją zajmują się często małe, rzemieślnicze zakłady. Duże koncerny farmaceutyczne również zresztą zainteresowały się tą linią produktów i już niemal każda szanowana marka przeznacza część swojej oferty na kosmetyki naturalne. To tylko dowodzi, jak ważna staje się dla większości społeczeństwa troska o naszą planetę, a także że kosmetyki naturalne to przyszłość branży beauty.

2. W trosce o swoją skórę

Kosmetyki wegańskie, naturalne i rzemieślnicze to przede wszystkim mniej chemii w codziennym życiu. Jeśli pozwolimy naszej skórze odpocząć od sztucznych składników, a do pielęgnacji i makijażu wykorzystamy tylko to, co stworzyła sama natura, efekty szybko dadzą się poznać w postaci lepszej cery. Liczne badania dowodzą, że kosmetyki na bazie naturalnych składników są lepiej tolerowane przez skórę.

3. Dla alergików i osób z wrażliwą cerą

Powyższa argumentacja szczególnie powinna trafić do osób, które cierpią na alergie, wysypki, zaczerwieniania lub po prostu zmagają się z wrażliwą cerą. Kosmetyki wegańskie zdecydowanie rzadziej powodują wspomniane reakcje i lepiej też współpracują z delikatną skórą. W „tradycyjnych” kosmetykach zdecydowanie najbardziej niebezpieczne są sztuczne barwniki i substancje zapachowe, których kosmetyki naturalne są pozbawione.

4. Lepsze działanie

Przewagą kosmetyków naturalnych nad tradycyjnymi jest też sposób ich działania. Większość produktów chemicznych jedynie maskuje niedoskonałości cery, nie zwalczając ich przyczyny. Tymczasem kosmetyki naturalne oddziałują na skórę głęboko, wspomagając jej regenerację. Sprzyja to trwałości efektu oraz ogólnej poprawie zdrowia i samopoczucia i choć może potrwać nieco dłużej, zanim odniesie efekt, to rezultat końcowy zachwyci nawet największych sceptyków.

5. Wspieranie lokalnych biznesów

Kosmetyki rzemieślnicze to często dzieła prawdziwych artystów w swojej dziedzinie, którzy temu zagadnieniu poświęcili lata życia i w swoje receptury włożyli ogrom pasji i oryginalnego pomysłu. Kupując ich produkty, doceniamy ich pracę i wspieramy bardziej zrównoważony model biznesowy, który stawia ambitne cele. Kosmetyki takie często wytwarzane są ręcznie na bazie lokalnych ziół czy „darów ziemi”.

Wspieranie środowiska naturalnego i pracy rzemieślniczej, mniej chemii w życiu i większa ochrona dla osób o wrażliwej cerze, a na dodatek lepsze i długotrwałe efekty dla skóry – kosmetyki naturalne mają dużo zalet i żadnych wad. Czemu więc nie spróbować? Wejdź już teraz na www.eranatura.pl

EraNatura.pl - kosmetyki naturalne

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna