Jak nosić dresy i z czym je łączyć? Modne stylizacje z dresami

Dresy są na topie. Co do tego nie ma wątpliwości. Pewne wątpliwości pojawiają się,kiedy dresy są już w szafie i nagle… pojawia się pustka. Jak je nosić? Jak wykorzystać ich potencjał? Czego unikać? Propozycje sprawdzonych stylizacji i wiele wskazówek znajdziesz w naszym artykule.

Jak nosić dresy?

To, jak bardzo zmieniła się rola dresów, niezwykle zaskakuje. Ich pierwsza fala popularności jest związana głównie ze sportem oraz kulturą hiphopową, która w Polsce miała się świetnie w latach 90. Ortalionowe komplety na długo zapadły w pamięć, prawda? Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że musiały minąć dekady, aby moda znowu otworzyła się na dresy.

Obecnie dresy damskie są niezwykle modne i występują w wielu wersjach. Można je nosić na co najmniej kilka sposobów, co niewątpliwie tworzy pewne problemy. Trudno się zresztą temu dziwić. Dresy z definicji to ubrania sportowe, tymczasem świat mody zamienił je w stroje codzienne, do pracy czy nawet eleganckie. Jak je nosić? Najprostszym rozwiązaniem jest zainspirowanie się gotowymi stylizacjami.

Stylizacje z dresami

Przede wszystkim trzeba wspomnieć, że jeśli masz problem z tworzeniem stylizacji, unikaj samodzielnego dobierania zestawów. Dużo łatwiejszym i pewniejszym sposobem jest wybór gotowych kompletów dresowych, nie bluzy i spodni osobno. Wtedy niemal cały look jest już stworzony i należy skupić się jedynie na dodatkach czy obuwiu.

Najpopularniejszą stylizacją z dresami jest stylizacja sportowa. Co więcej, jeśli lubisz ten styl, mamy świetną wiadomość – stworzenie takiego looku jest bardzo proste. Wystarczy dobrać do kompletu sportowe buty np. sneakersy czy trampki. Mogą być w kolorze kontrastującym do zestawu lub podobnym. Nie ma tutaj żadnych sztywnych reguł, których trzeba się trzymać.

Nieco inaczej jest w przypadku eleganckich stylizacji z dresami. To większe wyzwanie, ale wciąż mało problematyczne, o ile wybierzesz odpowiedni komplet. Polecane są te o biznesowym charakterze np. z dresowym żakietem zamiast bluzy. Znajdziesz je m.in. w PtakModa. Do takich zestawów wystarczy dobrać ulubione szpilki i minimalistyczną biżuterię.

Ciekawą stylizacją idealną po domu, ale też na szybkie zakupy jest połączenie dresów z kardiganem.Takie stylizacje powinny być spójne kolorystycznie i zasada ta dotyczy także obuwia. Wtedy całość wygląda na przemyślaną, nie jest chaotyczna. Szczególnie dobrze ze swetrami prezentują się krótkie topy.

Natomiast casualowe stylizacje z dresami można tworzyć podobnie do sportowych, ale z uwagą na dodatki. Np. elegancki zegarek na ręce sprawi, że cały look stanie się o wiele bardziej codzienny niż sportowy. Całość efektownie uzupełnią okulary przeciwsłoneczne.

Czy dresy do czegoś nie pasują?

I tak, i nie. Komplety dresowe pasują właściwie do wszystkiego, ale pod warunkiem, że zestaw jest w odpowiednim stylu. Oznacza to, że spodnie i bluza powinny być dobrane do pozostałych elementów, np. bardzo sportowy komplet nie będzie się dobrze prezentować z żakietem czy szpilkami. Pamiętając o tym, raczej nie popełnisz żadnego faux pas.

Jak dobrać dresy do figury?

Tworząc stylizacje z dresami, trzeba też pamiętać o dobraniu kompletu do figury. Nie powinno być to trudne, bo należy kierować się uniwersalną zasadą, która ma zastosowanie także w innych ubraniach. O którą chodzi? Oczywiście o zasadę równowagi. Sylwetka prezentuje się najlepiej, kiedy żadna partia ciała nie jest “ciężka”. Jeśli dół jest dopasowany, góra powinna być luźna (lub na odwrót). Poza tym partie z dopasowanymi, obcisłymi ubraniami powinny być tymi, które chce się uwydatnić np. biust czy zgrabne nogi. Natomiast luźne, oversize’owe elementy powinny zakrywać mankamenty figury.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna