5 książek które koniecznie musisz nadrobić podczas domowej kwarantanny

czytanie książek

Ogólnopolski nakaz pozostania w domu sprawia, iż nagle mamy znacznie więcej czasu dla rodziny, ale też na rozwijanie swoich zainteresowań i poszerzanie horyzontów. Nic jednak tak dobrze nie odrywa nas od trosk życia codziennego, jak dobra książka, która przeniesie nas w zupełnie inny świat. Poniżej przedstawionych zostało 5 propozycji na książki, które należy koniecznie w swoim życiu przeczytać. Kwarantanna sprzyja takim rozrywkom, więc na co czekamy?

Gabriel García Márquez „Sto lat samotności”

Sto lat samotności to zdecydowanie najpopularniejsza książka autorstwa słynnego Kolumbijczyka, Gabriela Garcii Marqueza. Książka opowiada dzieje rodziny, która przez wiele lat naznaczona jest piętnem samotności. W tej pozycji wielu bohaterów łączy się ze sobą w wątkach zarówno baśniowych, jak i realistycznych. Jest to jedna z tych książek, która przeczytana kilkukrotnie każdorazowo zaskakuje i zachwyca jednocześnie innym spojrzeniem na istotę życia człowieka.

Ken Kesey „Lot nad kukułczym gniazdem”

Lot nad kukułczym gniazdem jest klasyczną opowieścią, której tematem są perypetie osób zamkniętych w zakładzie psychiatrycznym. Głównym bohaterem jest McMurphy, lawirant i hazardzista, który pod przykrywką choroby psychicznej pragnie wymigać się od więzienia. Jego odsiadka w szpitalu całkowicie odmienia jego osobowość i charakter, co sprawia, iż jego życie staje do góry nogami. Książka została przedmiotem adaptacji bardzo znanego filmu z Jackiem Nicholsonem w roli głównej.

Truman Capote „Śniadanie u Tiffany’ego”

Śniadanie u Tiffanyego stanowi jedną z najsłynniejszych pozycji literatury amerykańskiej. Główna bohaterka, czyli Holly Golightly pracująca jako dama do towarzystwa zakochuje się w brazylijskim dyplomacie pomimo kontaktów z mafią. Czy wyzwolona i młoda bohaterka będzie w stanie odnaleźć miłość pomimo przeciwieństw losu? Na podstawie tego słynnego opowiadania stworzono film o tym samym tytule ze słynną Audrey Hepburn w roli głównej.

Przeczytaj także:  Inspiracje na oryginalne prezenty dla chłopaka

Douglas Adams „Autostopem przez galaktykę”

Autostopem przez galaktykę jest jedyną książką z gatunku science fiction, która wystąpi w tym zestawieniu. Każda osoba lubująca się w brytyjskim humorze stylu Monty Pythona powinna zdecydowanie sięgnąć po tę kultową, pełną fantazji powieść. Główni bohaterowie zaraz po zniszczeniu ziemi udają się w długą kosmiczną podróż, która prowadzona jest przez przewodnik o nazwie Autostopem przez Galaktykę. Książka napisana w humorystycznej konwencji porusza jednak ważne dla świata tematy.

Albert Camus „Dżuma”

Ostatnia w zestawieniu Dżuma autorstwa Alberta Camus to klasyk, który przez wielu z nas był obowiązkową na liście lektur w szkole. Jednak dopiero z czasem możemy docenić prawdziwy kunszt pisarski francuza, który w doskonały sposób opisuje wybuch epidemii dżumy jako metaforę walki świata ze złem. Książka przyniosła autorowi nagrodę Nobla i wielką sławę.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna