Jak zadbać o związek pomimo izolacji?

związek w izolacji

W ostatnich tygodniach, niemal wszystkie serwisy informacyjne zalała fala wiadomości na temat rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa. Najważniejsze z nich dotyczą statystyk zachorowań, skutków spowolnienia gospodarki, kolejnych nakazów i obostrzeń, natomiast niewiele dotyczy tak fundamentalnej kwestii, jak relacje międzyludzkie oraz wpływ izolacji na związki partnerskie, które niespodziewanie zostały poddane ogromnej próbie. Jak zadbać o związek pomimo izolacji? Jak kochać na odległość i jak poradzić sobie z uczuciem tęsknoty?

Tęsknota to naturalna reakcja!

Warto zdać sobie sprawę z faktu, iż tęsknota jest zupełnie naturalną reakcją i dopóki nie ogranicza naszego normalnego, codziennego funkcjonowania, nie ma powodów do obaw. Problem pojawia się w momencie, gdy brak bliskiej osoby dosłownie paraliżuje, odbiera satysfakcję z rzeczy, które dotąd sprawiały nam ogromną radość, były naszą pasją i które zajmowały sporą część naszego życia. Jeśli zauważamy w swoim zachowaniu jakiekolwiek niepokojące objawy, być może najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem będzie skorzystanie z profesjonalnej pomocy terapeutycznej. Tęsknota jest naturalną reakcją pod warunkiem, że bliskość ukochanej osoby nie jest dla nas swego rodzaju uzależnieniem.

Jak zadbać o związek pomimo izolacji?

Trudno wyobrazić sobie podobną sytuację jeszcze kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu, kiedy to jedynym sposobem na utrzymanie kontaktu z ukochaną osobą były tradycyjne listy. Choć nie można odmówić im romantyzmu, aktualnie znacznie chętniej wybieramy szybszą i zdecydowanie łatwiejszą formę komunikacji, za pośrednictwem licznych aplikacji, portali społecznościowych, czy smsów. Dlaczego więc nie wykorzystać ich, jako świetny sposób na podtrzymanie bliskości w związku? Jak sprawić, by krótkie wiadomości tekstowe nie były nudne i nijakie?

Bądź blisko, ale nie osaczaj

Pomimo, iż tęsknota jest ogromna, warto czasem przemyśleć, czy kilkadziesiąt nic nie znaczących wiadomości ma jakikolwiek sens. Być może bardziej efektywna będzie jedna rozmowa na konkretny temat, która pozwoli podtrzymać łączącą nas więź, ale nie przytłoczy partnera naszą osobą. Nawet najbardziej zakochany osobnik, z czasem będzie miał dosyć jałowych pytań, na które nie może udzielić konkretnej odpowiedzi i które tak naprawdę nic nie wnoszą do relacji.

Romantyczna randka online

To, że aktualnie nie możecie się spotkać, nie oznacza wcale, że nie możecie zorganizować romantycznej randki. Doskonałym pomysłem jest chociażby skype lub inna aplikacja, która umożliwia połączenia video. Przygotujcie Wasze ulubione danie, ubierzcie się elegancko, zapalcie świece i do dzieła. Randka online to świetna alternatywa dla tradycyjnego spotkania, a przy tym szalenie romantyczna i pobudzająca zmysły!

Wspólne czytanie książki lub oglądanie filmu

Im więcej rzeczy robicie wspólnie, tym Wasza relacja staje się głębsza. Maraton z ulubionym serialem lub wspólne czytanie książki? Czemu nie? Ogranicza Was jedynie wyobraźnia. Oprócz czasu, który razem spędzicie, zyskujecie również gotowy temat do rozmowy, wymianę spostrzeżeń, dzielenie się opinią.

Pikantne wiadomości

Jeśli łącząca Was relacja jest na tyle głęboka, że macie do siebie pełne zaufanie, można pokusić się o dodanie do wiadomości odrobiny pikanterii. Jednym ze sposobów jest zdjęcie lub dwuznaczny tekst, które z pewnością pobudzą wyobraźnię partnera. Brak kontaktu fizycznego jest szczególnie dotkliwy, dlatego warto zadbać również o tę sferę życia. Choć nie zastąpi bliskości, to będzie znakomitym afrodyzjakiem i preludium do spotkania… które w końcu nadejdzie!

Nie pozwólcie, by izolacja ochłodziła Waszą relację. Jeśli jesteście razem szczęśliwi, świetnie dogadujecie się na wielu płaszczyznach, to należy zrobić wszystko, by przymusowa rozłąka nie przerodziła się w poważniejszy kryzys. Wykorzystajcie potencjał Internetu! Nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego postarajcie się, by to doświadczenie jeszcze bardziej spoiło związek i było pretekstem do odkrywania siebie w inny, nietypowy sposób.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna