Zakup koszulki na siłownię – jak wybrać dobry model?

Dla wielu osób wybór odzieży na siłownię nie ma większego znaczenia. Wolą zainwestować w obuwie i akcesoria. Odpowiednio dobrana odzież może jednak zwiększyć komfort w czasie treningu, zwłaszcza przy intensywnych ćwiczeniach crossfitowych. Na jakie aspekty zwrócić uwagę, wybierając koszulkę na siłownię?

Kluczowy parametr – materiał

To właśnie materiał, z którego wykonana została koszulka, wpływał będzie przede wszystkim na komfort ćwiczącego, ale również na wytrzymałość samej koszulki, wielokrotnie poddawanej przecież praniu. Czy zwykła bawełniana koszulka sprawdzi się na siłowni? Z pewnością będzie przyjemna w dotyku i wystarczająco przewiewna. Jeśli stawiasz jednak na jej jakość, warto rozejrzeć się za modelami wykonanymi z bawełny wzbogacanej innymi materiałami. Jeśli zależy Ci na odpowiedniej swobodzie ruchów, wybieraj koszulki z dodatkiem poliestru lub elastyny. Aby zachować wysoką jakość koszulki nawet po długim czasie noszenia, warto również sprawdzić, czy w jej składzie znalazła się wiskoza. Może być to szczególnie ważny parametr dla crossfitowców.

Specjalne technologie

Podobnie jak w przypadku obuwia sportowego, projektanci odzieży stawiają na rozwój technologii poprawiających parametry ich produktów. Poszukując koszulki na siłownię, warto sprawdzić, czy posiadają dodatkowe wzmocnienia w miejscach szczególnie podatnych na uszkodzenia. Niektóre modele, np. koszulki Rep In Peace zostały zaprojektowane tak, by zawsze ściśle przylegać do ciała, a mimo to nie krępować ruchów i pozwolić tkaninie „oddychać”. Trzeba również zwrócić uwagę na zdolność materiału do odprowadzania wilgoci i jej właściwości antybakteryjne.

Krój

Choć pozostaje właściwie dowolny, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Możemy zdecydować się zarówno na klasyczny T-shirt czy top bez rękawów, jak i na wersję z długim rękawem. Powinniśmy dostosować nasz wybór do rodzaju treningu oraz osobistych preferencji. Koszulki z długim rękawem mogą sprawdzić się w czasie treningów na wolnym powietrzu i podczas biegania, jeśli nie dopisuje pogoda. Uniwersalnym wyborem będzie jednak klasycznych T-shirt. Jeśli zależy Ci na komforcie, zwróć również uwagę na rodzaj zastosowanych szwów. Najlepiej by były płaskie. Niektórzy producenci oferują również koszulki bezszwowe, które zapobiegają wszelkim otarciom skóry. Jeśli decydujesz się na ćwiczenia w bezrękawniku, wybierz właśnie ten bezszwowy. W trakcie wykonywania powtórzeń nie będziesz czuł nieprzyjemnego uwierania ramion czy pod pachami.

Rozmiar

Zależy przede wszystkim od Twoich preferencji. Jedni wolą luźniejsze ubrania, które maskują przy tym niedoskonałości sylwetki. Inni wolą dopasowane koszulki, które podkreślają osiągane efekty – mogą być doskonałym czynnikiem motywacyjnym! Warto zwrócić jednak uwagę, że ćwicząc w dopasowanej koszulce, zapewniamy sobie większy komfort. Nie powinna ona zahaczać o żadne sprzęty, nie będzie też przeszkadzać w czasie ćwiczeń wykonywanych w leżeniu.

To kilka kluczowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze koszulki treningowej. Jeśli zależy Ci na zakupie modelu dopasowanego do Twojego treningu, koniecznie zajrzyj na https://unbrokenstore.com/, gdzie znajdziesz najlepszą odzież i akcesoria sportowe.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna