W jaki sposób dokonać zakupu wygodnych szpilek?

szpilki

Wybór odpowiednich butów na obcasie to tak naprawdę ciężkie zadanie. Oprócz samego wyglądu obuwia na stopie ważna jest także wygoda a także bezpieczeństwo. W dzisiejszym artykule podpowiemy jak wybrać szpilki aby nie tylko prezentować się w nich znakomicie lecz także czuć komfortowo.

Dlaczego kobiety kupują szpilki?

Praktycznie każdy poradnik modowy mówi o tym, że buty na obcasie to „must have” każdej szanującej się kobiety. Obuwie to oczywiście kojarzy się z klasą oraz elegancją, jednak nawet panie, które na co dzień preferują zupełnie odmienny styl powinny mieć w swojej szafie chociażby jedną ich parę. Dlaczego? Otóż szpilki to uniwersalne obuwie z pomocą, których można w łatwy sposób utworzyć wyjściową bądź biznesową kreację. Po drugie buty na obcasie dodają wzrostu a także optycznie odejmują kilka niechcianych przez kobiety centymetrów. Sylwetka prezentuje się w nich jako wyższa i znacznie smuklejsza. Warto zaznaczyć też, że szpilki po prostu nigdy nie wychodzą z mody dlatego też nie pojawi się problem, w którym nie będzie do czego ich założyć.

Jak wybrać najlepsze szpilki dla siebie?

Kolor

Czarne bądź kremowe szpilki to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Pasują one bowiem do stylizacji na każdą okazję. W dodatku te kolory współgrają świetnie z każdym typem sylwetki a zestawione z odpowiednio dobranym kolorem rajstop wysmuklają nogi. Ubranie do stylizacji obuwia o tym kolorze sprawi, że stylizacja nabierze dodatkowej klasy oraz elegancji. Nieco odważniejsze i bardziej ekstrawaganckie kobiety nie powinny zapominać także o szpilkach w kolorze czerwonym.

Rozmiar

Szpilki będące zbyt małymi oprócz samego braku komfortu w poruszaniu się mogą także przyczynić się do powstawania haluksów czyli bolesnych zmian na palcach. Za duży rozmiar tego typu obuwia również zapewni brak komfortu a w dodatku taki but w każdej chwili może zsunąć się z nogi i spowodować upadek. Aby więc wybrać najodpowiedniejszy rozmiar należy założyć szpilki na obie stopy i kilka razy przejść się w nich po sklepie. Jeśli stopa nie będzie wpadać w głąb buta a sam ciężar ciała nie będzie przenosił się na stopy to dany model obuwia powinien być dobry. Przy ich wyborze może także pomóc zasada, że szpilki powinny być mniej więcej o centymetr dłuższe od stopy.

Obcas

Przy zakupie pierwszych szpilek warto pochylić się nad obcasami mającymi od 5 do 8 cm. Warto unikać także bardzo cienkich obcasów w szczególności na początku swojej przygody z takim typem obuwia. Z czasem jak najbardziej można decydować się na coraz wyższe obcasy.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna