Topaz w pierścionku zaręczynowym – dlaczego to dobry wybór?

Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego dla wielu osób może stanowić nie lada wyzwanie. Każdy kamień szlachetny ma bowiem zupełnie inne znaczenie, co dla niektórych kobiet jest dość istotną kwestią. Ważne są również aspekty wizualne takiej biżuterii. Dlaczego wybierając pierścionek zaręczynowy, warto zastanowić się nad propozycjami z topazem?

Topaz, czyli niestandardowa propozycja na zaręczyny

W pierścionkach zaręczynowych najczęściej umieszcza się rubiny, diamenty i szafiry. Coraz popularniejsze stają się jednak znacznie bardziej nietypowe propozycje, takie jak topaz. Kamień ten występuje w wielu odcieniach, od błękitu, przez róż, aż po pomarańcz.

Szeroka gama barw topazu pozwala na idealne dopasowanie odpowiedniego egzemplarza do kształtu i surowca, z którego został wykonany konkretny pierścionek. Z żółtym złotem idealnie zgrają się kamienie w odcieniach zieleni, różu i pomarańczu. Natomiast białe złoto będzie wyglądało fenomenalnie w połączeniu z chłodnym błękitem. W wielu pierścionkach zaręczynowych z topazem zestawia się oba te surowce, co jest bardzo popularną praktyką w ostatnim czasie.

– Zazwyczaj w biżuterii stosuje się błękitne topazy, często zestawiając je z kontrastującym, ciepłym złotem. Kamień ten błyszczy równie efektownie jak diament, dlatego często jest łączony z niewielkimi brylantami dopełniającymi całość – tłumaczy specjalista z salonu jubilerskiego Fugart.

Pierścionki zaręczynowe z topazem są znacznie mniej popularne niż te z rubinami czy diamentami. Z tego powodu jest to dobra propozycja dla osób, które stawiają na nietypową biżuterię, która podkreśli wyjątkowy charakter wybranki.

Przeczytaj także:  Damskie spodnie dresowe: lepiej wybrać luźne czy przylegające?

Działanie topazu

Każdy kamień szlachetny ma swoje znaczenie, które dla wielu osób jest wyjątkowo istotne. Topaz dodaje energii, sprzyja długowieczności oraz wspomaga zasypianie. Jest on doskonałym wyborem dla delikatnych, nowoczesnych kobiet, które nie boją się podejmowania nowych wyzwań. Kamień ten jest świetnym pomysłem również w przypadku marzycielek.

Wiele lat temu topaz był uważany za święty kamień pomagający w pokonywaniu trudności życiowych. Stosowano go w celu leczenia depresji oraz w stanach wyczerpania fizycznego i emocjonalnego. Topaz miał za zadanie chronić przed złością, smutkiem i koszmarami.

Ten szlachetny kamień występujący w szerokiej gamie barw symbolizuje ciągły rozwój, miłość, wierność i inteligencję. W przypadku pierścionków zaręczynowych wskazuje on na chęć uczenia się partnera i wytrwałość w dążeniu do wspólnego celu. Z tego powodu biżuteria z topazem jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które zwracają uwagę na symbolikę.

Zobacz także: Pierścionek z bursztynem

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna