Szybki kurs chodzenia w szpilkach

jak chodzic w szpilkach

Szpilki to bez dwóch zdań najbardziej kobiece i seksowne damskie obuwie. Podkreśla ono sylwetkę a w dodatku przyśpiesza bicie serca u mężczyzn. Niestety cały czas spora ilość kobiet ma problem ze swobodnym poruszaniem się w obuwiu tego typu. Jak więc nauczyć się chodzić na szpilkach tak aby nie nabawić się żadnej kontuzji, otarć ani też nie wyglądać komicznie? Oto szybki internetowy kurs.

Szkoła chodzenia w szpilkach

1. Nauka kupowania wygodnych szpilek

Na początku warto wybrać odpowiedni model obuwia. Najwygodniejszymi szpilkami do nauki chodzenia w nich będą buty na słupku o obcasie wysokim na 5-6 cm. Nie są typowe szpilki jednak polecane są one do nauki chodzenia. Obuwie ma być wygodne i stabilne. Buty nie mogą uciskać palców, nie powinny być także zbyt wąskie bądź luźne.

2. Przyzwyczajanie się do szpilki

Nie należy rzucać się od razu na głęboką wodę zakładając 12 czy 14 centymetrowe obcasy. Aby przyzwyczaić się do szpilek należy zacząć chodzić na początku w dosyć płaskich modelach. Przyzwyczajanie się do szpilek można rozpocząć nawet od 3 cm szpilek tzw. „kaczuszek”. Następnie można spokojnie przejść na wysokość 5-7 cm. Po opanowaniu poruszania się w butach o takiej wysokości można wymienić je na wyższe. Jeśli jednak chodzenie w długiej i cienkiej szpilce nadal sprawiało by problemy należy wtedy wybierać bardziej zabudowane modele.

3. Przydatne triki

Przy uczeniu się chodzenia w szpilkach można przykleić na podłodze taśmę, po której będzie się kroczyć w formie treningu. Wartym uwagi jest także używanie specjalnych wkładek, dzięki którym stopa nie będzie się ślizgać w bucie. W lecie należy pamiętać o antyperspirancie do stóp aby stopa mniej się pociła.

Przeczytaj także:  Jak cię widzą tak cię piszą, czyli co strój mówi o człowieku

4. Trening w praktyce

Poruszając się w szpilkach należy pamiętać o tym by stawiać mniejsze kroki. Nie należy się garbić ani nienaturalnie prostować ciało. Warto lekko napiąć mięśnie brzucha a także wysunąć do przodu pierś. Modelki bardzo często idąc krzyżują przed sobą nogi co sprawia niezwykle atrakcyjne kołysanie się bioder. W szpilkach tak samo jak w innych rodzajach obuwia należy stawiać krok od pięty do palców.

Podsumowanie

Szpilki wielu kobietom mogą kojarzyć się z brakiem wygody i bólem związanym min. z otarciami. Jednak po poświęceniu odpowiedniej ilości każda z pań może cieszyć się umiejętnością swobodnego poruszania się w tym obuwiu. Warto pamiętać że obcasy dodają kobiecości, seksapilu a także pewności siebie. Patrząc na te kwestie sam czas jaki należy poświęcić na naukę może zdecydowanie zwrócić się z nawiązką.

Oceń artykuł
[Suma: 3 Średnia: 5]
Informacja prawna