Sztuka golenia zarostu

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu powszechne było wykorzystywanie brzytwy i maszynek na żyletki do golenia twarzy. Dziś dostępnych jest wiele jedno- lub wielorazowych maszynek, a jednak nie brakuje zwolenników tradycyjnego golenia na mokro. To prawdziwa sztuka golenia zarostu. Sprawdźmy, na czym polega i jakich akcesoriów wymaga.

Golenie twarzy na mokro

Klasyczne maszynki na żyletki lub wkłady wieloostrzowe pozwalają na golenie twarzy zgodnie ze sztuką tradycyjnego golenia, czyli na mokro. Takie golenie jest dokładniejsze i pozwala na uzyskanie pożądanego efektu całkowicie gładkiej skóry tam, gdzie tego chcemy. Golenie brody czy golenie wąsów na sucho, przy użyciu maszynki elektrycznej, nigdy nie będzie tak dokładne, ponieważ zarost nie jest w tym przypadku ścinany, ale mocno ścierany.

Zanim mężczyzna chwyci za maszynkę i zacznie golić zarost, powinien go zmiękczyć. Wystarczy użyć mydła do golenia z węglem drzewnym – dzięki temu golenie będzie skuteczniejsze. Takie mydło za sprawą swoich naturalnych składników oczyszcza, odświeża i pielęgnuje skórę twarzy.

Jak korzystać z pędzla do golenia?

Mydła do brody czy mydło do wąsów znakomicie się pienią, co pozwala na ich odpowiednie rozprowadzenie po zaroście za pomocą pędzla do golenia. Zanim go użyjemy, musimy dokładnie i starannie opłukać twarz ciepłą wodą, a następnie namoczyć pędzel w gorącej wodzie. Kolistymi ruchami pędzlem mieszamy w miseczce mydło do golenia do utworzenia piany. Pędzlem wmasujemy dokładnie mydło w zarost, przy okazji wykonując delikatny masaż twarzy. Czynność ta powinna trwać około 2 minut.

Golenie maszynką tradycyjną

Kiedy piana z mydła do golenia znajdzie się już na twarzy, pora zamoczyć maszynkę w gorącej wodzie i golić wybrane miejsca zgodnie z kierunkiem rosnącego zarostu. Następnie ponownie należy nałożyć spienione mydło pędzlem na twarz i zgolić resztkę zarostu, goląc tym razem pod włos. Na koniec spłukujemy twarz zimną wodą dla zamknięcia porów.

Dla kogo golenie na morko?

Barberzy ze sklepu https://www.poczujzew.pl podkreślają, że golenie za pomocą pędzla do golenia, maszynki na żyletki i mydła jest przeznaczone dla każdego mężczyzny. Niezależnie od tego, czy zamierza on ogolić całą twarz, podgolić wybrane miejsca czy nadać kontur krótkiemu zarostowi.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna