Szale z jedwabiu – dodatki do eleganckich stylizacji

Jeżeli lubisz naturalne tkaniny, to w marce Patrizia Aryton znajdziesz coś dla siebie. Marka zapewnia swoim klientkom doznania najlepszych jakości. Ubrania i dodatki uszyte są jedwabiu, wełny dziewiczej, kaszmiru, suri alpaki, wełny merino i wielu innych.

W projektowaniu kolekcji istotną rolę odgrywają akcesoria, które budują całokształt kolekcji. Szale z jedwabiu w zależności od sezonu mogą być delikatne jak mgiełka lub mięsiste i bardzo ciepłe, szczególnie zimą. Czasami w przypadku szali stosowane są też mieszanki jedwabiu z innymi włóknami, np. bawełną.

Dlaczego warto wybierać produkty z jedwabiu?

Jedwab ze względu na swoje właściwości jest bardzo ceniony i lubiany przez klientów.

Jedwab jest wytrzymały na rozerwanie, zwłaszcza przy dużym obciążeniu. Jest idealny i bezpieczny dla alergików, nie uczula i jest bardzo przyjemny w dotyku. Nie przyciąga też roztoczy i bakterii. Posiada właściwości higroskopijne, pochłania wilgoć z otoczenia, nie zwiększając przy tym swojej objętości.

Jedwab jest delikatny, ale jednocześnie jest mocnym włóknem o szlachetnym, naturalnym połysku pochodzącym od jedwabników. Jedwabniki rozdziela się na te, które przepoczwarzą się w motyla – aby dać początek kolejnemu cyklowi – oraz te, z których pozyskuje się jedwab. Z jednego kokonu jedwabnika otrzymuje się 1,6 km nici.

Produkcja jedwabiu stanowi jedynie 0,2 % całej produkcji włókien, co powoduje, że każdy jedwabny produkt staje się swoistym unikatem. Dodatkowym atutem jedwabiu jest to, że produkty z niego uszyte latem chłodzą, a zimą grzeją.

Przeczytaj także:  Stylowe płaszcze w rozmiarze plus size

Wyjątkowe właściwości jedwabiu wykorzystuje również przemysł farmaceutyczny. Jedwab stosowany jest w wielu produktach do pielęgnacji skóry i włosów.

Spanie na jedwabnej poduszce opóźnia starzenie się i powstawanie zmarszczek. Wszystko dzięki aminokwasom, zbawiennym dla ludzkiej skóry. Podobnie jedwab z poduszki działa na włosy – stąd jego obecność w składzie wielu szamponów, odżywek i serum.

Szale z jedwabiu – uzupełnij stylizację

Jedwab bardzo dobrze się barwi, dlatego występuje w wielu kolorach w każdym sezonie. Szal z jedwabiu uzupełni wiele stylizacji oraz podkreśli własny styl. Jeden szal może pasować do wielu elementów garderoby. Połączysz go z płaszczem, marynarką lub koszulą dzięki czemu stworzysz stylizację na każdy dzień tygodnia.

Szal z jedwabiu jest wszechstronny, można go nosić jako pasek, krawat i opaskę na głowie.

Wiązanie szalika wokół torebki to prosty sposób na dodanie ciekawego elementu do galanterii skórzanej i pokreślenie charakteru stylizacji.

Zaletą jedwabiu naturalnego jest to, że zawsze ma delikatny szlachetny połysk, nawet w tkaninach na pozór matowych. Przy odpowiedniej pielęgnacji i troskliwości okazanej produktom jedwabnym, można się nimi cieszyć przez lata.

Informacja prawna