Suszarko-lokówka, czyli jak sprytnie zaoszczędzić czas

Suszarka to, według wielu osób, jedno z ważniejszych urządzeń w domu. Dzięki niej szybko wysuszymy mokre włosy i nadamy fryzurze objętości. A to ważne, zwłaszcza gdy rano spieszymy się do pracy lub mamy mało czasu, by przygotować się na wielkie wyjście. Panie, którym zależy nie tylko na wysuszeniu włosów, ale też i ich odpowiednim ułożeniu, powinny przyjrzeć się suszarko-lokówkom. Te niepozorne urządzenia mogą pomóc podczas wyjątkowo zabieganych poranków, kiedy każda minuta jest na wagę złota.

Suszarka do włosów

Jakie parametry powinna posiadać dobra suszarka do włosów? Na początek przyjrzyj się mocy urządzenia. Jeśli masz gęste włosy, wybierz suszarkę o znacznie większej mocy, najlepiej wynoszącej około 2000 W.

Zobacz chętnie wybierane suszarki do włosów na stronie: https://www.neo24.pl/maleagd/higienaiuroda/suszarkidowlosow.html.

Suszarka powinna posiadać też regulację siły strumienia powietrza, by można było dopasować nawiew do kondycji włosów. Dobrze, jeśli wyposażona jest również w regulację temperatury – im niższa jest temperatura, tym mniej negatywnie wpłynie na Twoje włosy.

Przydatne bez wątpienia będą też powłoki ochronne. Ceramiczne rozkładają ciepło równomiernie, co pozwala włosom uodpornić się na zmiany temperatury. Z kolei powłoki turmalinowe wygładzają włosy i minimalizują ryzyko elektryzowania.

Suszarko-lokówka

Suszarko-lokówka to niewielkie, ale przydatne urządzenie łączące w sobie funkcje suszarki i lokówki. Zajmuje niewiele miejsca, a co najważniejsze – dzięki niej stylizacja włosów zajmie Ci o wiele mniej czasu. Jak to możliwe? Suszarko-lokówka równocześnie suszy mokre włosy i je podkręca. Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na nieco droższy model, wyposażony w dodatkowe funkcje, możemy poprawić też kondycję naszych włosów.

Przeczytaj także:  Organizujesz majówkę w ogrodzie? Oto pomysły na plenerowe dekoracje

Tutaj sprawdzisz ofertę suszarko-lokówek: https://www.neo24.pl/maleagd/higienaiuroda/suszarkolokowki.html.

Czym należy się kierować przy wyborze suszarko-lokówki? Przede wszystkim upewnij się, że ma przynajmniej kilkustopniową regulację temperatury. To bardzo ważne, bowiem należy ją dopasować do kondycji naszych włosów. Grube, zdrowe włosy można potraktować temperaturą wynoszącą nawet ponad 200°C, natomiast cienkich i zniszczonych nie można narażać na wyższą niż 170°C. Ważna oczywiście, tak jak w przypadku zwykłych suszarek, jest również regulacja siły nawiewu.

Twoje włosy nie są w najlepszej kondycji? Nie znaczy to wcale, że musisz rezygnować z suszarki czy lokówki. Owszem, w takim wypadku lepiej nie korzystać z nich zbyt często, ale można też spojrzeć na modele z rozmaitymi funkcjami pielęgnacyjnymi. Warto wybrać suszarko-lokówkę z jonizacją. Dzięki niej modelowane włosy nie zostaną przesuszone, zachowają blask i miękkość, nie będą się też elektryzować. Jeszcze lepiej, jeśli urządzenie ma funkcję równomiernego rozprowadzania ciepła; wtedy nie musisz się martwić, że włosy ulegną przegrzaniu albo ulegną zniszczeniu. Tutaj możesz obejrzeć polecaną suszarko-lokówkę BaByliss z funkcją jonizacji, ceramiczną powłoką i wymiennymi końcówkami umożliwiającymi swobodną stylizację: https://www.neo24.pl/babyliss-as510e.html.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna