Codzienna ochrona skóry wrażliwej

Skóra wrażliwa wymaga szczególnej pielęgnacji. Cera o naturalnie słabszej, cieńszej warstwie ochronnej łatwiej ulega podrażnieniom i zaczerwienieniom, traci nawilżenie, staje się szorstka i reaktywna. Komfort skóry wrażliwej można przywrócić i utrzymać dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Jak dobrać odpowiedni krem na zaczerwienienia na twarzy i ochronić wrażliwą skórę na co dzień?

Skóra twarzy codziennie narażona jest na kontakt z czynnikami zewnętrznymi. Zmienne warunki atmosferyczne, suche lub bardzo wilgotne powietrze, zanieczyszczenia, promieniowanie słoneczne… Także dieta i styl życia mają ogromny wpływ na kondycję cery. Niedobory witamin, używki, zmęczenie i stres również mogą powodować podrażnienia i reakcje alergiczne skóry. Odpowiedni dla rodzaju naszej cery krem na zaczerwienienia na twarzy pozwoli odpowiednio zadbać o stan skóry i zapewnić jej zdrowy wygląd.

Jak wybrać krem na zaczerwienienia twarzy?

Zaczerwienienie skóry to oznaka podrażnienia, które z kolei wywołane jest przez wzmożoną ekspozycję skóry na czynnik drażniący. Naturalna, hydrolipidowa warstwa ochronna skóry w przypadku cery wrażliwej często jest osłabiona, naturalnie cienka i posiada ubytki spowodowane czynnikami genetycznymi lub wspomnianymi niedoborami składników odżywczych. Kiedy płaszcz ochronny skóry nie funkcjonuje prawidłowo, ma miejsce nadmierna utrata wody przez naskórek – cera ulega przesuszeniu, może swędzieć, a nawet łuszczyć się. Zależnie od rodzaju cery skóra wrażliwa daje różne objawy, w każdym przypadku jednak potrzebuje regularnego, intensywnego nawilżania.

Dobór kremu nawilżającego i łagodzącego podrażnienia powinien zależeć od typu cery. Inne składniki będą korzystnie działać na cerę suchą, inne na tłustą i mieszaną. Tak, nawet cera tłusta może być wrażliwa. Preparaty do cery tłustej mogą przesuszyć skórę suchą, a te do suchej nadmiernie obciążyć tłustą skórę, zwiększając łojotok i powstawanie wyprysków. Łatwo jest zgubić się wśród rodzajów kosmetyków. Z pomocą przychodzi jednak krem na zaczerwienienia twarzy opracowany przez L’Oreal Paris, przeznaczony dla skóry wrażliwej i zaczerwienionej każdego typu.

Krem na zaczerwienienia na twarzy L’Oréal Ekspert Nawilżenia to kuracja przynosząca odczuwalny efekt już od pierwszego zastosowania. Daje natychmiastową ulgę dzięki potrójnej mocy działania: intensywnemu nawilżaniu, redukcji zaczerwienień i maksymalnemu ukojeniu skóry. Skuteczny, lekki krem na zaczerwienienia twarzy L’Oreal Ekspert Nawilżenia zapewnia komfort, złagodzenie nadreaktywności skóry i intensywne nawilżenie do 24 godzin.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna