Ślubny dress code pana młodego w zależności od stylu wesela

Dress code obowiązuje nie tylko panny młode, ale również panów młodych. Otóż wbrew pozorom strój pana młodego nie musi stanowić tylko i wyłącznie tła dla pięknej i okazałej sukni ślubnej. Dlatego należy go dobierać również do stylu i charakteru wesela, wszak frak nie będzie pasował do wesela w remizie. Oczywiście również duże znaczenie ma wybór koszuli i jak łatwo się domyślić najlepszym wyborem jest biała koszula męska, ale również nie pierwsza lepsza.

Tradycyjne wesele – jak powinien prezentować się pan młody?

Oczywiście każdy pan młody powinien prezentować się nienagannie i elegancko, ale są różne stopnie elegancji i do każdego z nich pasują eleganckie białe koszule męskie. Jeżeli stawiasz na tradycję i wybierasz klasyczny garnitur w kolorze czarnym, bądź granatowym to oczywiście możesz zdecydować się na koszulę z kołnierzykiem typu kent. Do niego pasuje zarówno szeroki krawat, jak i tzw. śledzik. Pamiętaj, aby krawat pasował do całego outfitu i również w tym przypadku koniecznie zachowaj umiar. Otóż w żadnym wypadku nie należy decydować się na krawaty w śmieszne desenie, ani nawet w intensywnych kolorach. Duże znaczenie ma również wybór odpowiedniego obuwia. Najlepiej postawić na klasykę i wybrać oksfordy, które posiadają zamknięta obłożynę.  Można również zdecydować się na ponadczasowe derby. Taki strój pana młodego pasuje zarówno do wesela organizowanego w plenerze, jak i remizie, czy restauracji.

Bardzo eleganckie wesele=bardzo elegancki pan młody

Organizując wesele w bardzo eleganckiej sali bankietowej, gdzie stopień elegancji jest na najwyższym poziomie nie można pozwolić sobie już na ubranie pierwszego lepszego garnituru, czy koszuli. W tym przypadku sprawdzi się tylko i wyłącznie smoking, bądź też frak. Otóż należy jeszcze znaleźć odpowiednią, białą koszulę męską.  Należy tutaj postawić na kołnierzyk łamany, który posiada listwę krytą. Ewentualnie można zdecydować się na kołnierzyk z listwą ozdabianą guzikami jubilerskimi. Do takiej koszuli pasuje tylko i wyłącznie muszka, każdy krawat będzie totalnym faux pas, a tego przecież chcemy uniknąć. Należy jeszcze znaleźć odpowiednie buty. Tutaj oczywiście sprawdzą się najbardziej eleganckie buty, czyli oksfordy. Powinny być one wykonane z wysokiej jakości skóry. Należy jeszcze zwrócić uwagę, czy nie posiadają żadnych ozdobnych dziurkowań, gdyż wtedy tracą na swoim formalnym charakterze.

Z nutą szaleństwa, czyli, gdy chcemy wyłamać się tradycji

Nawet jeżeli nie preferujemy bardzo formalnego wesela i chcemy dodać mu nutę szaleństwa to i tak zawsze musimy pamiętać o umiarze. Mimo najszczerszych chęci w jeansach i trampkach nie możemy wystąpić. W tym przypadku znowu jedynym słusznym wyborem jest garnitur, do którego co najwyżej możemy dobrać koszulę w bardziej intensywnym deseniu. Możemy również postawić na klasyczną koszulę i zestawić ją z tweedową marynarką i spodniami w charakterystyczną kratę. Na pewno będzie oryginalnie, ale mimo wszystko nadal elegancko. Do takiego zestawu świetnie prezentują się brogsy w kolorze brązowym.

Stylizowane wesela – hot or not

Obecnie coraz częściej organizowane są wesela w danym stylu, np. nawiązujące do danej dekady, czy nawet danego stylu. Dla jednych to świetna zabawa, dla innych wręcz przeciwnie. Jednak na wesela w danym stylu należy odpowiednio się ubrać, szczególnie, gdy jest się drugą najważniejszą osobą na nim, czyli panem młodym, bo to chyba wie każdy, że tego dnia najważniejsza jest pani młoda i nikt w tym dniu nie powinien jej odbierać blasku. Ale do rzeczy. Do wybranego stylu wesela należy dobrać odpowiedni outfit, a nawet dodatki. Oczywiście musicie jednak pamiętać, że należy odpowiednio szybko poinformować gości, tak aby mogli się do niego przygotować. Naszym zdaniem jednak klasyczne wesela są lepszym wyborem, gdyż przynajmniej zasady doboru stroju są zdecydowanie łatwiejsze.

Ślub to wyjątkowy dzień nie tylko dla pani młodej, ale i pana młodego. Zatem należy go podkreślić elegancką stylizacją. Niezależnie, gdzie odbywa się wesele należy pamiętać, aby strój był formalny i wpisywał się w tradycyjne podejście. Oczywiście trzeba również wybierać ubrania wysokiej jakości, które świetnie się prezentują i jakość widoczna jest już na pierwszy rzut oka.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna