Jaką sukienkę założyć na wesele?

Wybierasz się na wesele swojej najlepszej przyjaciółki? Nie wiesz, co wypada na siebie założyć? W tym krótkim wpisie postaramy się Ci nieco pomóc.

Z przepychem czy skromnie?

Jeśli chodzi ci po głowie pomysł założenia strojnej sukni balowej, to natychmiast z niego zrezygnuj. Obowiązuje cię żelazna zasada, że nie wolno wyglądać bardziej odświętnie niż panna młoda. Sukienka weselna może być jednak utrzymana w formule skromnej eleganckiej, koktajlowej kreacji. Sukienka nie powinna być zbyt krótka, krzykliwa czy odsłaniać zbyt wiele ciała. Skromna elegancja jest kluczem do idealnej sukienki weselnej. Ma podkreślać uroczysty charakter wydarzenia i brać pod uwagę względy obyczajowe. Sukienki na wesele możemy znaleźć w wielu punktach sprzedaży czy sklepach. To między innymi JJ’s House, gdzie znajdziemy kreacje dopasowane do naszych indywidualnych gustów i potrzeb.

Jak dobrać sukienkę?

Bez względu na rangę wydarzenia sukienka powinna być dobrana do naszej figury. Dlatego przy wyborze musimy zwrócić uwagę na mocne i słabsze strony swojej sylwetki. Dzięki temu znajdziemy krój, w którym czujemy się i wyglądamy najkorzystniej. Musimy dokładnie określić czy zależy nam na zamaskowaniu zbyt szerokich bioder, czy też chcemy ukryć brzuszek. W tym pierwszym przypadku doskonała będzie sukienka dopasowana od biustu do talii, a następnie rozszerzająca się ku dołowi w kształt litery A. Brzuszek ukryje sukienka o empirowym fasonie. Jeśli jesteśmy „właścicielkami” drobnej sylwetki, to powinnyśmy zdecydować się raczej na proste i wąskie kroje. Bardzo modne od wielu lat sukienki na wesele w stylu lat 50. doskonale wyglądają na paniach o kształtach klepsydry, niezależnie od noszonego rozmiaru.

Kiedy zaliczamy się do puszystych lub jesteśmy w ciąży

W przypadku puszystych kobiet świetnym rozwiązaniem są sukienki empirowe. Odcinane pod biustem pozwalają skutecznie zamaskować brzuch, a jednocześnie podkreślić talię. Nie ma znaczenia czy sukienka będzie długa, czy też kończy się na wysokości kolan. To zależy już tylko od naszych indywidualnych preferencji. Bez znaczenia jest też sam kolor sukienki. Takie sukienki dla puszystych pięknie prezentują się zarówno w ciemnych kolorach, jak i w jaśniejszych. W przypadku kobiet w ciąży powinnyśmy szukać przede wszystkim sukienki wygodnej. Dobrze wyglądają fasony odcinane tuż pod biustem, luźno spływające w dół. Dobrym pomysłem jest poszukanie nieco dłuższej kreacji. Szczególnie, wtedy kiedy kupujemy sukienkę na długo przed planowanym pójściem na wesele. Musimy pamiętać, że brzuszek nam ciągle rośnie i zakupiona sukienka w niektórych przypadkach może się okazać po prostu za krótka.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna