Skóra trądzikowa u dorosłych – jak o nią dbać?

Trądzik u dorosłych jest bardzo częstą przypadłością, wynikającą ze zmian hormonalnych, ale również niewłaściwej diety i pielęgnacji skóry. Leczenie u dermatologa to podstawa, ale nie obejdzie się także bez stosowania diety bogatej w warzywa, owoce i wodę z rezygnacją ze słodyczy i przetworzonych produktów. Takie działania powinny uzupełniać prawidłową higienę osobistą. Mixa mleczko micelarne to jeden z produktów, które warto stosować, borykając się z trądzikiem.

Efektywna pielęgnacja skóry trądzikowej

W przypadku skóry trądzikowej bardzo ważne jest unikanie nadkażeń bakteryjnych, czyli bezwzględna higiena twarzy i dłoni. Najlepiej zrezygnować na czas kuracji z makijażu, jednak może on być konieczny do przykrycia zmian trądzikowych. W takiej sytuacji należy wybierać kosmetyki delikatne, testowane dermatologicznie i o właściwościach antybakteryjnych, dedykowane skórze trądzikowej. Szalenie ważne jest także, aby utrzymywać nawilżenie skóry na wysokim poziomie, który zapewni prawidłowe funkcjonowanie procesów biochemicznych w komórkach skóry. Nawilżanie i bardzo dokładne oczyszczanie cery są niezbędne, by uzyskać wymierne rezultaty.

Mixa mleczko micelarne – doskonałe do oczyszczania

Wyjątkowe właściwości mleczka o tłustej, dobrze rozpuszczającej kosmetyki do makijażu konsystencji i miceli, które radzą sobie idealnie z głębokimi zanieczyszczeniami, to duet doskonały dla cery trądzikowej. Ta ultralekka formuła, jaką ma Mixa mleczko micelarne, nie zatyka porów, a wręcz przeciwnie – dokładnie je oczyszcza, usuwa pozostałości make-upu i sebum, a dodatkowo tworzy warstwę ochronną dla skóry, ograniczając ubytek wody i pozostawiając cerę bardziej nawodnioną, promienną oraz świeżą. Mleczko do demakijażu należy stosować zawsze przed innymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Nie wolno odpuszczać sobie nawet jednego dnia zmywania makijażu – bowiem pod jego wpływem pory skóry zatykają się i może to prowadzić do infekcji bakteryjnych.

ABC pielęgnacji skóry trądzikowej

Podstawą przy skłonnościach do trądziku jest unikanie: kawy, alkoholu, papierosów, ostrych przypraw, słodyczy i tłustych oraz przetworzonych potraw. Więcej wody, warzyw i owoców sprawi, że skóra będzie lepiej zaopatrzona w składniki odżywcze i mniej podatna na wysuszanie oraz będzie produkowała mniej sebum. Drugą kwestią jest unikanie drażniących kosmetyków, nadmiernego opalania i dotykania twarzy brudnymi rękoma. Ostatnia rzecz, to prawidłowa pielęgnacja, w której Mixa mleczko micelarne powinno odgrywać bardzo ważną rolę. Późniejszy żel oczyszczający oraz dobry nawilżający krem w ciągu kilku dni, w połączeniu z profilaktyką, znacząco poprawią stan cery!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna