Sekrety pielęgnacyjne Koreanek – czy warto z nich korzystać?

W Europie kobiety rozmawiają o skórze wyłącznie w kontekście jej problemów oraz zmarszczek – Koreanki od dawna wyznają zasadę, że lepiej dbać o skórę w taki sposób, aby zapobiegać niedoskonałościom. Być może właśnie z tego powodu koreańska pielęgnacja twarzy to wyjątkowy trend, który od kilku lat powiększa grono wielbicielek. Korzystanie z rytuałów Azjatek to jedna z najskuteczniejszych metod na to, aby za długie lata zachować młodość oraz promienny wygląd cery.

Azjatycka pielęgnacja cery

Czy metody pielęgnacyjne Koreanek różnią się od tych, które stosują Europejki i Amerykanki? Tak, przede wszystkim jedną, podstawową zasadą – najpierw pielęgnacja, później makijaż. Po drugie, nie ukrywają one problemów z cerą pod warstwą korektora, tylko skupiają się na eliminacji niedoskonałości. A dzięki skoncentrowanym formułom kosmetyków oraz regularności w ich stosowaniu świetnie radzą sobie nie tylko z trądzikiem, lecz także z różnego rodzaju przebarwieniami oraz pierwszymi zmarszczkami. Czy Polki mogą czerpać inspirację z Koreanek? Okazuje się, że tak. Co więcej, do tego typu pielęgnacji świetnie sprawdzą się kosmetyki skin79 dostępne w drogerii internetowej Darmar.

10 kroków koreańskiej pielęgnacji twarzy

1. Demakijaż – oczyszczanie olejkiem

Podstawą koreańskiej pielęgnacji jest przede wszystkim porządny demakijaż. Dlatego tak ważne jest stosowanie olejku do demakijażu – jego tłusta konsystencja dokładnie rozpuszcza makijaż oraz wszystkie zanieczyszczenia.

2. Demakijaż – oczyszczanie kosmetykiem na bazie wody

Jeżeli na naszej twarzy znajdowały się składniki kosmetyków, które nie rozpuszczają się w wodzie, to właśnie na tym etapie zostaną one dokładnie zmyte.

3. Usuwanie martwego naskórka

Dokładne usunięcie makijażu, a także zanieczyszczeń to jeszcze nie wszystko. Następnym krokiem jest pozbycie się martwego naskórka, ta czynność sprawia, że nałożone w późniejszych etapach produkty dobrze się wchłaniają i trafiają do najgłębszych warstw skóry. Złuszczanie to także pierwszy etap, którego nie musimy wykonywać codziennie – wszystko zależy od naszego rodzaju cery.

4. Tonizowanie

Tonizowanie to obowiązkowy etap w koreańskiej pielęgnacji. Zastosowanie odpowiedniego toniku przywraca właściwy odczyn skórze, jednocześnie przygotowując ją na przyjęcie kolejnych kosmetyków.

5. Nawilżanie esencją

W tym kroku, który należy powtarzać codziennie, Koreanki wklepują w swoją twarz esencję, czyli kosmetyk przypominający coś pomiędzy tonikiem a serum. Dzięki niej już po kilku użyciach skóra jest nawilżona, odżywiona i rozjaśniona.

6. Serum

W zależności od naszych potrzeb serum możemy nakładać codziennie lub co kilka dni. Jednak regularne stosowanie potrafi spektakularnie poprawić kondycję cery.

7. Maseczka w płacie

Maseczka w płacie to doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji, dlatego tego etapu nie musimy wykonywać codziennie, wystarczy, jeśli nałożymy ją maksymalnie dwa razy w tygodniu. Ostatnio niezwykle popularne stały się maseczki z motywami zwierzęcymi od skin79.

8. Pielęgnacja skóry w okolicach oczu

Skóra wokół oczu jest niezwykle wrażliwa i ze względu na to wymaga troskliwego podejścia. W celu nawilżenia warto używać specjalnego kremu pod oczy.

9. Krem głęboko nawilżający

Każdy naskórek wymaga nawilżenia, przeznaczone do tego kremy nie są dedykowane wyłącznie suchej skórze. Dlatego warto wybrać kosmetyk zgodny z typem swojej cery i pamiętać o jego codziennej aplikacji.

10. Krem z filtrem UV

Ostatnim etapem w koreańskiej pielęgnacji twarzy jest nałożenie kremu z filtrem. Pamiętajmy, że promieniowanie UV  uszkadza włókna kolagenowe, przez co skóra szybciej się starzeje. Codzienne stosowanie kosmetyków z filtrem opóźnia ten proces.

Sukces koreańskiej pielęgnacji jest związany z systematycznością i kompleksowym dbaniem o skórę. W skrócie można sprowadzić ją do pięciu czynności, wśród których wymieniamy: oczyszczanie, złuszczanie, nawilżanie, regenerację oraz ochronę przed słońcem. Choć z pewnością na pierwszy rzut oka te kroki wydają się nam mało odkrywcze, warto zauważyć, że cały ich sekret polega na tym, jak oraz w jakiej kolejności je wykonujemy.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna