Pielęgnacja włosów zimą – poradnik

Zima to wyjątkowo niesprzyjająca pora dla włosów, które przez kilka miesięcy wystawiane są na działanie mroźnych temperatur i domowego ogrzewania. Nic więc dziwnego, że tracą one swoje nawilżenie, a to z kolei przyczynia się do ich łamania, rozdwajania i matowienia. Jak pielęgnować włosy zimą, by przywrócić im naturalne piękno oraz blask? Oto kilka podstawowych zasad.

Jak zadbać o nawilżenie włosów zimą? To proste z serią Garnier awokado i masło karite

Gorące i suche powietrze sprawia, że łuski włosa otwierają się, a to czyni je podatnymi na uszkodzenia. Włosy tracą naturalną wilgoć, przez co stają się szorstkie, łamliwe i matowe. Fryzura, która latem zachwycała blaskiem i miękkością, zamienia się w suche „siano”, gdy temperatura zaczyna spadać poniżej zera. Dlatego tak ważne jest, by dobrać właściwą pielęgnację włosów do pory roku. Zimą wymagają one silnego nawilżenia oraz stosowania odpowiednich kosmetyków. W tym celu sprawdzą się przede wszystkim szampony, olejki, ampułki regenerujące, odżywki i maski z wysoką zawartością składników odżywczych, na przykład seria Garnier awokado i masło karite. Odżywkę należy nałożyć na końcówki, a następnie rozprowadzić na całej długości włosów i zmyć po wyznaczonym czasie. Raz w tygodniu warto zastosować olejowanie sięgnąć po silnie działającą maskę. Seria Garnier awokado i masło karite dedykowana jest suchym i zniszczonym włosom, dlatego idealnie sprawdzi się zimą. Korzystne jest także spłukiwanie włosów zimną wodą, ponieważ pomaga ona zamknąć i wygładzić łuski, dzięki czemu fryzura mniej się puszy i przetłuszcza.

Przeczytaj także:  Profesjonalne pędzle do makijażu. Skompletuj swój idealny zestaw pędzli!

Jak pielęgnować włosy zimą? 5 porad, które pomogą utrzymać włosy w dobrej kondycji

Pielęgnacja włosów zimą to jednak nie tylko używanie właściwych kosmetyków. Niezwykle ważne jest wdrożenie kilku zasad, dzięki którym włosy będą wyglądać pięknie i zdrowo.

Po pierwsze, zimą należy nosić czapkę, ponieważ cebulki negatywnie reagują na mroźne temperatury. Ważne, by unikać sztucznych materiałów, np. akrylu, a zamiast nich wybierać naturalne, takie jak wełna czy bawełna. Pocieranie włosów o sztuczne włókna sprzyja ich elektryzowaniu się. Taka czapka nie przepuszcza powietrza i skóra głowy nie oddycha, co w efekcie może powodować łupież lub swędzenie.

Zimą korzystne dla włosów jest naturalne wysychanie, o ile są one myte wieczorem, a nie rankiem przed wyjściem z domu. Przez całą zimę fryzura jest wystawiona na działanie gorącego powietrza, dlatego nie powinno się jej dodatkowo suszyć suszarką. Jeśli nie ma takiej możliwości, suszarkę najlepiej ustawić na chłodny nawiew.

Kondycję włosów może także osłabić nieodpowiednia dieta. Zimą warto ją wzbogacić w owoce, warzywa, kiełki, pestki oraz orzechy. Ważne jest także picie odpowiedniej ilości wody mineralnej.

Dodaj komentarz

Informacja prawna