Ręcznik dla dziecka, na basen, trening i na co dzień

ręcznik kąpielowy

Każdego dnia wielokrotnie korzystamy z ręczników. Podczas kąpieli, porannego prysznica, mycia rąk czy do wytarcia twarzy po treningu. Nie zawsze jesteśmy świadomi, jak często ręczniki towarzyszą nam w codziennych czynnościach. Dlatego tak ważne jest, żeby były to przedmioty najwyższej jakości, odpowiadające naszym potrzebom. Jest to szczególnie ważne przy wyborze ręczników dla dzieci.

Jak wybrać ręcznik dla dziecka?

Szukając ręcznika dla kilkulatka musimy na dobry początek zadać sobie pytanie, jaki chcielibyśmy, żeby był wybrany przez nas ręcznik? Większość rodziców i opiekunów z pewnością odpowie podobnie. Szukamy ręcznika:

  • Miękkiego,
  • Lekkiego,
  • Delikatnego dla skóry,
  • Który łatwo wyprać,
  • Jest szybkoschnący,
  • Dobrze gdyby nie chłonął zapachów.

Powyższa lista zdaje się być niemożliwa do spełnienia. Większość ręczników, które kojarzymy z naszych łazienek spełnia tylko część tych cech. Miękkie bawełniane ręczniki nie są zwykle lekkie, chłoną dużo wody i długo schną. Ręczniki z mikro fibry są lekkie i szybko schną, niestety często chłoną zapachy, a po zmoczeniu nieprzyjemnie pachną. W ostatnim czasie w sklepach z ręcznikami  pojawiły się ręczniki bambusowe. Większość z nich posiada około 30% domieszkę tego wyjątkowego włókna. To jednak wystarczy, żeby ręcznik był zarówno miękki jak i bardzo trwały. Posiada on również dużą zdolność pochłaniania wody, którą jednak równie łatwo oddaje podczas suszenia. Ręczniki bambusowe nadają się idealnie na ręczniki kąpielowe. Sprawdzą się zarówno w naszych domowych łazienka jak i podczas wizyty na plaży czy basenie. Każdego rodzica ucieszy na pewno również fakt, iż ręczniki bambusowe są antyalergiczne. Jeśli nasze dziecko posiada skórę wrażliwą warto wybrać ręcznik, w którego składzie oprócz bambusa znajdują się również jony srebra.

Jak dbać o ręczniki bambusowe?

Aby ręcznik bambusowe zachował wszystkie swoje właściwości musimy dbać o niego w określony sposób. Na szczęście nie jest to szczególnie trudne. Należy pamiętać o kilku prostych zasadach. Przede wszystkim ręczniki bambusowe pierzemy w temperaturze nieprzekraczającej 40C. Równie ważne jest unikanie agresywnych wybielaczy. Jednak powszechnie dostępne detergenty na pewno im nie zaszkodzą. Ręczniki bambusowe nie lubią wysokich temperatur, dlatego nie należy ich prasować ani suszyć w suszarce. Jeśli chcemy zachować naturalne cechy ręczników bambusowych nie powinniśmy również prać ich chemicznie. Podsumowując:  Ręczniki bambusowe pierzemy w 40C, w zwykłej pralce, z użyciem nieżrących detergentów. Po wypraniu suszymy je rozwieszone na klasycznej suszarce, składamy i chowamy do szafy. Nie prasujemy.

Ręczniki bambusowe są idealne, jako ręczniki kąpielowe, jednak dzięki wszystkim swoim cechom sprawdzą się również, jako małe ręczniczki to wycierania rąk, albo ręczniki do wytarcia twarzy czy karku po treningu. Sklepy z ręcznikami oferują różne rozmiary, faktury i wzory ręczników bambusowych. Dzięki temu możemy dobrać właściwy ręcznik, odpowiadający naszym potrzebom. Nawet duże ręczniki bambusowe są lekkie i łatwo będzie je zabrać ze sobą w podróż czy na basen albo siłownię.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna