Obrączki klasyczne z żółtego złota – które wybrać? Jak o nie dbać?

To symbol miłości, wierności i jedności. Obrączki, bo o nich mowa, stanowią najważniejszą – bo na całe życie – pamiątkę ślubu. Warto zatem zadbać, aby ich wybór nie był przypadkowy, zwłaszcza że asortyment salonów jubilerskich obfituje w niezliczone propozycje. Największą popularnością cieszą się obrączki klasyczne z żółtego złota. Chętnie wybierane przez miłośników ceniących tradycyjną stylistykę biżuterii ślubnej. Będące połączeniem ponadczasowego piękna i modnego wzornictwa stają się nie tylko dowodem łączącego uczucia, ale również elementem dopełniającym codzienny ubiór. Na jakie modele warto zwrócić uwagę? Jak dbać o złotą biżuterię? O tym poniżej.

Obrączki klasyczne z żółtego złota – jubilerskie trendy

Nie ulega wątpliwościom fakt, że prawdziwą klasykę stanowi gładka, pozbawiona zdobień, złota obrączka. Może być szersza lub węższa – wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji, jednak w każdej odsłonie zapewni należyty komfort noszenia. Co ważne, można ją nosić praktycznie przez cały czas – również wtedy, gdy uprawiamy sport, albowiem w przeciwieństwie do innych, bardziej skomplikowanych, nie powoduje dyskomfortu. Obrączka klasyczna z żółtego złota to polecany wybór dla osób poszukujących uniwersalnego i zarazem sprawdzonego rozwiązania na lata.

A jak do złotej biżuterii ślubnej mają się najnowsze trendy? Niech nikt nie myśli, że klasycznie to znaczy nudno. W ofercie wielu salonów znajdują się minimalistyczne obrączki z żółtego złota – gładkie bądź ozdobione kamieniami szlachetnymi. Największym zainteresowaniem cieszą się obrączki z diamentami, które z łatwością można dopasować do pierścionka zaręczynowego. Oprócz diamentu, na uwagę zasługują również inne kamienie szlachetne. Mowa oczywiście o szafirze czy rubinie wyróżniającym się wysoką twardością i odpornością na uszkodzenia.

Jak dbać o złotą biżuterię?

Obrączki klasyczne z żółtego złota stanowią symbol wiecznej miłości. Niestety nie jest on tak trwały jak małżeńska przysięga. Złoto, choć piękne i eleganckie, to jednak stosunkowo podatne na odkształcenia i zarysowania. Aby zatem zwiększyć jego twardość, wzbogaca się je dodatkiem innych, bardziej odpornych metali szlachetnych. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia użytkowania i przechowywania. Po pierwsze, aby obrączka klasyczna z żółtego złota na długo zachowała swój urok, powinna być ściągana na czas sprzątania i czyszczenia, albowiem w używanych detergentach znajdują się substancje, które wywierają negatywny wpływ na ich kondycję. Podobnie jest z niektórymi kosmetykami pielęgnacyjnymi. Po drugie, równie ważne jest, aby minimalizować liczbę zderzeń, podczas których biżuteria narażona jest na uszkodzenia.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna