Pożyczka czy kredyt w dobie pandemii Covid-19

Pożyczka, kredyt – co wybrać?

Pożyczki pozabankowe to możliwość szybkiego wsparcia finansowego. W dobie kryzysu i pandemii, to właśnie pożyczka online cieszy się rosnącą popularnością. Za taki stan rzeczy odpowiadają zarówno piętrzące się problemy finansowe Polaków spowodowane wprowadzonymi obostrzeniami, oraz dostępność usług. Nadal bowiem łatwiej otrzymać pozytywną decyzję o pożyczkę w firmie pozabankowej, niż w samym banku. Dlaczego tak jest?

Pożyczki przez internet – zmiany i zaostrzenie kryteriów

Nie da się ukryć, że pandemia odcisnęła swoje piętno na każdym z nas. Dotyczy to niemal każdej dziedziny życia, jednak szczególnie ucierpiały na tym finanse Polaków. Firmy znikają z rynku, ludzie tracą pracę, zmniejsza się rentowność biznesów. Wszystko to przekłada się jednoznacznie na piętrzące się problemy i konieczność szukania pomocy finansowej.

Wprowadzona tarcza antykryzysowa wpłynęła na zmianę wielu dotychczasowych przepisów, nie omijając przy tym banków i firm kredytowych. W momencie obniżenia oprocentowania kredytów, usługi oferowane przez banki i instytucje pozabankowe stały się mniej rentowne, co jednoznacznie przełożyło się na więcej decyzji odmownych. Firmy i banki zaostrzyły więc kryteria w przyznawaniu kredytów, głównie z obawy przed niewypłacalnością wierzycieli.

Pożyczka przez Internet – nowe przepisy

W ofercie wielu firm nadal dostępna jest pożyczka przez Internet na konto, jednak należy liczyć się ze zmianą dotychczasowych wymagań. O ile wcześniej wystarczył dowód, PESEL i konto osobiste, o tyle teraz firmy pożyczkowe chcą się upewnić co do wypłacalności klienta. Dlatego instytucje oferują pożyczki pozabankowe w oparciu o udokumentowany dochód. Należy jednak mieć na uwadze, że nadal na rynku działa wiele firm, gdzie szybka pożyczka online to kwestia kilku formalności.

W świetle nowych zaostrzeń, szybki kredyt online, zwany popularną chwilówką nie może przekroczyć 50% udokumentowanego dochodu miesięcznego, a rata nie może być wyższa niż 30% wpływów. Z tego też względu trudniej o kredyt, szczególnie w przypadku osób, które już posiadają na koncie jakieś zobowiązania finansowe. Należy jednak dodać, że każda z instytucji ma swoje szczegółowe kryteria, stąd warto prześledzić ranking pożyczek, by wybrać ofertę dopasowaną do swoich możliwości. W związku z tym coraz więcej ludzi, szczególnie już zadłużonych spotyka się z decyzją odmowną w banku. Rozwiązaniem są pożyczki pozabankowe, które przyznawane są znacznie chętniej.

Dlaczego właśnie pożyczki

Wbrew pozorom i krążącym jeszcze do niedawna opiniom, pożyczka pozabankowa to nie tylko korzyści dla klienta, ale również często jedyna forma wsparcia, kiedy bank odmówił kredytu. Dlaczego wato skorzystać z takiego rozwiązania?

  1. Szybkie wsparcie i pomoc w nagłej sytuacji – decyzja o przyznaniu funduszy to często kilka minut. Pożyczki online w 15 minut cieszą się ogromną popularnością, gdyż decyzja o ich przyznaniu zapada niemal błyskawicznie. Po spełnieniu odpowiednich wymagań, pieniądze na konto wpływają od razu po zatwierdzeniu wniosku.
  2. Minimum formalności – to kolejna zaleta. Wystarczy usiąść przed komputerem, wybrać dogodną ofertę, złożyć wniosek online i czekać na decyzję. Nie trzeba wychodzić z domu, a wszelkie formalności zredukowane do minimum można przesłać online. Wystarczy dowód osobisty, PESEL, konto osobiste i deklaracja o dochodach. Mimo wprowadzonych obostrzeń, część instytucji nadal bazuje na pisemnej informacji o wysokości comiesięcznych dochodów, bez konieczności dostarczania zaświadczenia.
  3. Brak weryfikacji w bazie dłużników – banki decyzję o przyznaniu kredytu opierają na bazie BIK i KRD. To z kolei wpływa na decyzje odmowne w przypadku nieterminowej spłaty wierzytelności. Firmy kredytowe zupełnie nie przywiązują wagi do danych w bazie, dlatego dłużnicy i osoby o niesprzyjającej historii spłaty należności, częściej otrzymują pozytywne opinie.
  4. Krótki i długi okres kredytowania – firmy kredytowe są pod tym względem niezwykle elastyczne. Pożyczają kwoty zarówno na 15 dni, jak również na kilka lat. Pozwala to dopasować ofertę do swoich możliwości finansowych, a pożyczkę spłaca się wygodnie według ustalonego harmonogramu.
  5. Małe i duże kwoty – instytucje umożliwiają pożyczkę nawet drobnej kwoty. Nagłe wsparcie w kwocie 100 zł, a dla potrzebujących nawet 15 000.

Czasy, kiedy pożyczki online w 15 minut uznawane były za drogie i nieopłacalne zupełnie się zmieniły. Dziś usługi są dostępne dla każdego, a bogata oferta firm na rynku pozwala wybrać odpowiednią opcję do możliwości finansowych. Szybkie, dostępne przez Internet przy minimalnych formalnościach, dogodne raty oraz atrakcyjne promocje to niewątpliwe zalety pożyczek online. To również doskonała alternatywa dla trudno dostępnych w chwili obecnej kredytów bankowych.

Oceń artykuł
[Suma: 4 Średnia: 5]
Informacja prawna